Завершуємо перший навчальний семестр в Університеті третього віку
09.12.23. Завершуємо перший навчальний семестр в Університеті третього віку вже шостий рік поспіль. Підводимо підсумки. Для себе, для розуміння в якому напрямку рухаємося. Навчання впродовж життя – світовий тренд і ми маємо певні результати у цьому поступі.
Впродовж першого семестру 508 слухачів людей поважного віку мали можливості навчатися, розвивати навички затребувані життям.
Навчання проводилося в 16 академічних групах з повною наповненістю груп. В деяких групах кількість людей перевищувала визначену кількість 53 замість 30. Але всі мали змогу отримувати потрібні знання та практичні навички
Цього року проект третього віку був неймовірно наповнений студентською підтримкою. Наша розумна, прогресивна молодь відчула свою відповідальність, і реально включилася у навчання комп’ютерним технологіям людей поважного віку. Максим Данилейко, Олександр Деркач, Нікіта Чижик, Михайло Тодоров, Марія Ачкасова, Юлія Вятчина (спеціальність маркетинг), Діна Сичук, Софія Дробина (спеціальність міжнародні економічні відносини), Єлизавета Шестопал (готельно-ресторанна справа), Софія Куштим, Дар’я Титаренко, Олександра Лук’янова (спеціальність харчові технології та інженерія), Ангеліна Гладченко (підприємництво, торгівля та логістика) навчали людей поважного віку секретам комп’ютерних технологій та основам роботи зі смартфонами. Найкращий досвід – навчатися навчаючи: обмін енергією, навичками, толерантністю, добром та мудрістю. А в результаті отримання нових вмінь та навичок нашими слухачами в оволодінні комп’ютерними технологіями. Жага до пізнання та натхнення, дисциплінованість у навчанні та прагнення бути сучасними, не відставати від динаміки життя і йти в ногу з часом – приклад для молоді. Навчання впродовж життя.
Окреме слово про наших прекрасних викладачів: Це професіонали високого гатунку : доктори історичних наук, професори Ірина Миколаївна Петренко (ПУЕТ), Людмила Леонідівна Бабенко, Тамара Віталіївна Жалій, Роман Анатолійович Сітарчук, Юрій Володимирович Волошин (ПНПУ), з любовю до історії рідного краю в курсі «Краєзнавчі студії Полтавщини» (історичний аспект).
• Кандидат філологічних наук, доцент Віта Василівна Сарапин з глибокою мудрістю та любов’ю в курсі «Краєзнавчі студії Полтавщини» ( літературний аспект);
• Суперові викладачі англійської мови: кандидат філологічних наук, доцент Валентина Леонідівна Ішенко, Олена Анатоліївна Кононенко, Вікторія Вікторівна Опанасенко, Наталія Анатоліївна Овчаренко, Олександр Олександрович Врубель навчали спілкуванню англійською мовою. З італійським темпераментом та запалом до навчання Раїса Тихонівна Трутенко викладач італійської мови навчала вмінню комуні кувати італійською. Неперевершений фахівець, залюблений в українську мову , в свою справу, в людей – вчитель-методист, керівник об’єднання вчителів української мови Ірина Василівна Солончук просто закохала наших слухачів у милозвучну і прекрасну , рідну українську мову. Слухачі не просто вчилися, а й опановували завдання для випускних класів з української мови, демонструючи пристойні результати, адже вчилися наполегливо.
• Курс «Психологія активної особистості поважного віку» з професіоналом своєї справи кандидатом психологічних наук, доцентом Наталією Олексіївною Гончаровою вже який рік один із найзапитніших.
• Завжди переповнені аудиторії на заняттях висококласного фахівця курсу «Особистісний розвиток» кандидата економічних наук, доцента Інни Петрівни Чайки.
• Пробудження зацікавленості та прохання окремого курсу «Корисний менеджмент» з подачі Віти Іванівни Тереховської, так само не має відбою.
• А як без навчання комп’ютерним технологіям – з професіоналами-практиками Юрієм Анатолієвичем Шкрябцем, Мариною Олександрівною Недаєвою та неперевершеним організатором студентського самоврядування – Антоном Філліповським проект УТВ навіть не уявляємо.
• Курси за вибором не менш цікаві. Чого вартує курс «Хореографія»? Професіонали-хореографи: Руслан Олександрович Сліпченко, Олександр Сергієвич Лимар, Сергій Петрович Гусєв вчать драйвово, наполегливо, словом – красиво!
• Фізична активність з Наталією Олександрівною Симоненко; Скандинавська ходьба із сертифікованими тренерами Надією Василівною Левошко, Ніною Іванівною Лісовою. Йога від практиків, залюблених в філософію життя, які надихали слухачів під керівництвом Андрія Анатолійовича Коваля та Любов Петрівни Тевікової.
• Новий курс полонив величезну кількість бажаючих отримати новий практичний досвід чи вдосконалити своє вміння в курсі» Ремонтуємо, моделюємо, кроємо, шиємо» від неперевершеної майстрині своєї справи – Ірини Петрівни Прокопенко.
• Неймовірно креативили наші ЛПВ на курсі Світлани Олексіївни Шарої «Креативна пані» та шукали інноваційних підходів тримати себе в тонусі в курсі «Сучасна леді»з кандидатами технічних наук Ольгою Василівною Володько та Наталією Володимирівною Роговою.
• Соціально-адаптивний курс – це не прийшли , показали кіно, як дехто собі уявляє. Це повноцінний курс у кожного куратора свій авторський підхід: комунікації, креативного та критичного мислення, спілкування, вміння радіти життю, об’єднуватись для досягнення результатів з мотивованими кураторами: Іриною Петрівною Прокопенко, Світланою Валерієвною Маляренко, Оленою Василівною Кириченко, Надією Василівною Левошко, Раісою Тихонівною Трутенко, Інною Волоимирівною Чайкою, Вітою Іванівною Тереховською, Інною Володимирівною Чоні, Наталією Іванівною Прядко, Валентиною Іванівною Місюкевич, Оленою Олександрівною Алибіною, Світланою Олексіівною Шарою.
Ми розпочали новий проєкт, це поки що лише перші кроки, але вперто будемо рухатися в напрямку його реалізації. «Життя продовжується», – так ми назвали проект про історії людей, які невгамовні у своїй жазі до пізнання, до розвитку, до спілкування, до здорового психічного, а відтак, і фізичного здоров’я. Цікаво те, що в цьому проекті об’єдналися люди різного віку, статусів, соціальних спільнот: є молодь, яка має своє інноваційне бачення подальших кроків, є люди поважного віку – 76 років, які впродовж трьох років занять в УТВ оволоділи комп’ютерними технологіями і зараз монтують цікавий відео контент самостійно, роблячи глибокі, змістовні історії про життя та навчання людей з цікавими біографіями, про мистецтво, культуру, історію. Вони не замкнені на негативі, хоча проблем реально вистачає, вони шукають спілкування, надають підтримку, допомагають іншим, плетуть «кікімори» та маскувальні сітки у вільний від занять час, створюють середовище тепла, взаєморозуміння і звичайного відчуття присутності життя. В проекті Університет третього віку навчаються і навчають ВПО, які втративши роботу, домівку, звичне середовище, знаходять себе після втрат і допомагають знаходити себе іншим.
Слова вдячності координаторам проєкту Надії Левошко, Ларисі Діденко ГО “Центр освіти дорослих Полтавщини”, Полтавському університету економіки і торгівлі #ПУЕТ
Навчальний семестр завершився, та ми не прощаємось зі слухачами. Наші активні викладачі ініціюють «Благодійну зимову майстерню» на підтримку ЗСУ для слухачів Університету третього віку. Дивуємо себе, світ своєю стійкістю. Ми непереможна нація, бо вміємо навчатися, працювати, жити! Віримо в людей, в свою незалежність, змагаємось за перемогу життя, за перемогу Світла, за Перемогу України!
Вдячність #ЗСУ за світло вранішнього дня!
Перемоги України!