Eng

17

Зустріч із роботодавцями

13 лютого 2020 р. до ІТ-студентів Полтавського університету економіки і торгівлі завітав провідний програміст ІТ-компанії «Grass business lab» Кильник Вадим.

Приємно відзначити, що Вадим Кильник є випускником 2019 року спеціальності Комп’ютерні науки нашого університету. Отже, його історія успіху та кар’єрного зростання була особливо цікава нашим студентам.

Він вступив до ПУЕТ із зазначеної спеціальності після закінчення технікуму на 3 курс та планував у майбутньому займатися ремонтом та обслуговуванням комп’ютерної техніки. Розробленням програмного забезпечення він почав займатися вже в університеті, і ця справа його захопила. Крім того, Вадим бачив, що програмісти мають більші перспективи та набагато більші заробітні плати.

Коли в ПУЕТ прийшов керівник фірми «Grass business lab» та запропонував безкоштовні курси з подальшим працевлаштуванням найкращих слухачів, Вадим скористався цією можливістю. І після успішного закінчення курсів суміщав навчання та роботу програмістом у цій організації.

Під час зустрічі доповідач розповів про особливості своєї організації, її структуру, історію, рід діяльності. Він поділився зі студентами, з якими ресурсами, мовами та технологіями програмування працюють їх розробники.

Вадим запросив наших ІТ-студентів на стажування та безкоштовні курси, що проходять в організації тричі на рік, та охарактеризував матеріал, що вивчається на них.

Були обговорені наявні компетенції за освітньою програмою «Комп’ютерні науки» та перспективні напрями та їх модифікації з урахуванням запитів ринку праці м. Полтава.

Доповідач розповів про свій шлях у цій компанії, з якими проєктами і технологіями він працював, а також поділився своїми враженнями від роботи з іноземними замовниками та закордонними відрядженнями, зазначивши при цьому, що знання англійської мови є вагомою складовою професійного ІТ-фахівця.

Вадим надав поради та рекомендації студентам, на що слід звернути увагу під час навчання та які професійні й особистісні якості необхідно розвивати:

 • отримувати фундаментальні знання;
 • вивчати суміжні технології, мови, фреймворки;
 • проходити курси, онлайн-навчання;
 • постійно навчатися та самовдосконалюватися;
 • учитися розбирати чужий програмний код;
 • максимум практики, всі приклади з підручників та курсів робити самостійно та пропускати через себе;
 • створювати власні проєкти;
 • вивчати англійську мову;
 • підтримувати свою мотивацію (наприклад, переглядом заробітних плат ІТ-фахівців);
 • працювати в команді (спільний проєкт, спільне відвідування курсів тощо);
 • розвивати комунікабельність.

Програміст також навів приклади та аналіз успішних ІТ-компаній та стартапів, а в кінці зустрічі відповів на запитання студентів.

Ця зустріч засвідчила, що спеціальність Комп’ютерні науки

дає цікаву, перспективну та високооплачувану професію!

А наші ІТ-випускники мають широкі можливості

працевлаштування в Полтаві, Україні та закордоном!

БІЛЬШЕ НОВИН