Eng
42

ЗВІТ директора Навчально-наукового інституту лідерства С. І. Нестулі вченій раді університету про участь у проекті «Інноваційний університет і лідерство»

З 05.11.18 по 30.11.18  група українських науково-педагогічних працівників  брала участь у проекті «Інноваційний університет і лідерство. Фаза IV: комунікаційні стратегії та відносини університет – школа».

МЕТА проекту – Підготовка двох груп академічних лідерів:

  • що мають бажання та здатні впроваджувати сучасні комунікаційні технології у практики української вищої школи (жовтень 2018 р., група G);
  • орієнтовані на вивчення та побудову нових моделей стосунків університетів із різноманітними навчальними закладами середньої та професійної освіти (листопад 2018 р., група H).

До  16.09.18  претенденти підготували мотиваційний лист і пакет документів, необхідних для участі в конкурсі. Конкурсний відбір – 4.5 претенденти на місце. У результаті було відібрано ідеї 25 представників ЗВО України.

Проект передбачав інтенсивне тренінгове навчання в Україні й Польщі та підготовку і реалізацію відповідних індивідуальних міні-проектів.

Проект триває за підтримки Міністерства науки і вищої освіти Республіки Польща, Міністерства освіти і науки України та під патронатом Фундації польських ректорів – Інституту суспільства знань.

Його співорганізаторами виступають із польської сторони  Варшавський університет, Ягеллонський університет, Фундація Artes Liberales, з української – Міжнародний благодійний фонд «Міжнародний фонд досліджень освітньої політики», Спілка ректорів вищих навчальних закладів України.

Протягом листопада 25 представників різних ЗВО України проходили   інтенсивне навчання  у Варшавському університеті – 2 тижні

та Ягеллонскому університеті (Краків) – 2 тижні у групі «Н».

30 листопада відбувся захист міні-проектів учасників. Перед захистом до конкурсантів з доповіддю  «Вища освіта України позиціонування в ЄПВО та основні напрямки реформ»  звернувся заступник міністра освіти і науки України Юрій Михайлович Рашкевич. За результатами І фази – активного навчання в Польщі  кожен учасник отримав  Посвідчення про проходження курсу тренінгових навчань та консультацій у польських університетах. Тривалість навчання – 120 годин. Нестуля С. І. представляла міні-проект «Розвиток полтавської обласної школи лідерів учнівського самоврядування», який буде реалізовано  впродовж 2018- 2019 рр. На вченій раді Світлана Нестуля  ділилася ідеями  та думками польських професорів, що протягом місяця працювали з українськими колегами, ділилися досвідом і баченням подальших кроків реформування освітньої галузі задля   високої якості освіти як у Польщі, так і в Україні.

БІЛЬШЕ НОВИН