Центр мистецтв і дозвілля
Знаєте, що відрізняє людей з вищою освітою? Знання? Нііі … Людина, що пройшла цей шлях навчається в першу чергу бути спритним, хватким, виплутуватися з екстремальних ситуацій в найкоротші терміни, вміти домовлятися навіть з тінню. Також ці люди здатні виконати величезний обсяг розумової роботи, знову ж таки в стислі терміни, не спати цілодобово, при цьому харчуючись пашею. Ці люди зберігають позитивний погляд на життя за будь-яких обставин, девіз – “Дурниці ! Прорвемося!”. Це могутні люди. Вони можуть все. І ім’я цих людей – студенти…
Студентські роки – це найвеселіша пора в житті кожної людини. На обличчі будь-кого, хто згадує цей період свого життя, з’явиться посмішка. Завжди студентські роки відрізнялися своєю незабутністю і якоюсь безпосередністю, яка не обов’язково пов’язана з наївністю.
У віці від 17 до 22 ми все ще діти, які намагаються все робити «як дорослі». Але, на щастя, веселитися «як дорослі» студенти не намагаються, тому веселяться «по- повній».
І житлом для веселощів в ПУЕТі, де не вимагають ні прописки, ні реєстрації, є ЦМіД, який може багато чого запропонувати, щоб сказані слова про веселі роки студентства стали істиною.
КВК.
Гра, якій понад п’ятдесят років не залишила осторонь і наших студентів. Більше 15 років в університеті КВК став доброю традицією, яка живе і сьогодні. За всі роки в ПУЕТ було безліч команд. З усіх них можна виділити найяскравіші – «26 стандарт», «Франц Фердинанд», «Наталі Портман», «МСК» Братислава». Протягом року школа на чолі з уже існуючими командами готує потенційних учасників, проводячи ряд ігор і фестивалів. Завершальним і традиційним є кубок ректора ПУЕТ, який не залишає осторонь не тільки наших студентів і викладачів, а й усе місто.
На рахунку кожної з них різні перемоги і гідності, а саме: віце-чемпіони Слобожанської ліги КВН, віце – чемпіони Полтавської ліги КВН, півфіналісти міжрегіональної ліги «ЄВРОПА», лауреати всеукраїнського фестивалю команд КВН «Перлина біля моря», «Ліга Сміху». Збірна ПУЕТ виборювала кубок мера міста Полтави. Все це плід великої колективної роботи всіх КВН – щиків ЗВО.
Власна студія звукозапису
Щоб відкрити свої таланти – вам треба тільки бажання. Щорічно для студентів першокурсників ЦМіД проводить феєричне шоу «ПУЕТ має таланти» та «Дебют першокурсника». Можливо, в майбутньому хтось із вас стане відомою зіркою – ведучим чи співаком, музикантом чи танцюристом, а, можливо, навіть актором. ЦМіД чекає на вас.
Незрівнянним і яскравим, зі своїм особливим стилем і зворушливою енергетикою є колектив естрадно-спортивного танцю «PwF PUET» під керівництвом студентів Креченої Тетяни та Миронова Дениса. Вони не просто незрівнянно танцюють – вони передають зі сцени захоплюючі яскраві події. Іх танець – це танцювальна, неповторна композиція, це мистецтво, своєрідний театр.
Театр
це людинознавство, можливість кожної людини побачити себе з боку. Але це не дзеркало, не наслідування, а переломлення життя. Театр – в чомусь комедія, в чомусь трагедія, це вчитель і співрозмовник.
І щоб переконатися в цьому, треба з ним зустрітися, тобто прийти на побачення. І є куди іти. «Рандеву» і є той самий театр, назва якого говорить сама за себе.
Немає іншого такого заняття, яке об’єднувало б в один дружний колектив самих різнохарактерних людей з різними нахилами і талантами: художників і читців, танцюристів і співаків, винахідників і музикантів, сценаристів і режисерів. Усім цим талантам знайдеться робота до душі в театрі, а головне всіх об’єднує одна мета – зробити виставу, виразити в ньому свої думки, почуття, ідеї та погляди на життя, подарувати радість людям.
У репертуарі театру були такі вистави, казки та мініатюри, як: «Весілля в Малинівці», «Четверо з однією валізою», «Попелюшка», «Морозко», «Снігова королева», «Монолог актора», «Баби», «Наталка і Петро» та багато інших.
Адже сама атмосфера підготовки спектаклю наповнена подіями і переживаннями. Це вдалі ідеї та знахідки, творчі пориви , це крок за кроком осягнення нового, взаємодопомога, радість і задоволення від своєї праці, а часом і невдачі.
Вистава, його репетиції, коли за сценарієм часто-густо стикаються категорії добра і зла, змушують висловлювати своє ставлення до цих категорій, вчать аналізувати і давати оцінку вчинкам. Все це духовно розвиває. Виходить, що вистава створюється працею натхненних людей, вони не здатні на щось погане, на обман, на підлість, так як тонко відчувають душу іншого.
Театр охоплює різні види мистецтва: літературу, живопис, музику, танці, художнє слово і гру артистів. Все це робить величезний емоційний вплив як на глядачів, так і на виконавців ролей. Думки та ідеї, закладені в сценарії і вихідні зі сцени, сприймаються набагато гостріше й повніше, ніж ті ж думки, які прозвучали в звичайній розмові. Тому що в сприйнятті брав участь не тільки розум, а й серце. Все, що проходить через серце, запам’ятовується назавжди. Творчість це і є робота розуму і серця.
Театр – це той самий золотий ключик, який відкриває наше серце. Наповнити ваше життя яскравими подіями допоможе робота в театральній студії.
Але це ще не все! Що може дати театр розвитку? Духовно розвинена людина деколи уникає виступати перед аудиторією. Йому заважає сором’язливість, скутість. На театральних заняттях, де вивчають абетку жестів, сценічну мову, акторська майстерність ми освоюємо сценічний простір, набуваємо досвіду публічних виступів. Крім того, працюючи над виставою, ми знаходимося в постійному пошуку – як оформити декорації, костюми, образи. Це змушує нас думати, шукати і знаходити. Тому з упевненістю можна стверджувати, що театр нам потрібен, щоб розвивати почуття, духовно збагачуватися, долучатися до культурних цінностей і ставати впевненими в собі людьми.
«Ласкаво просимо у світ театру – казковий, чарівний світ зі своїми добрими законами, де творцем і винахідником є кожен!»
Яворина
Ансамбль брав участь у Міжнародному фестивалі фольклорних колективів у м. Поляніца Здрой, що у Польщі. Серед 24 фольклорних колективів із різних країн Європи “Яворина” була відзначена найвищою нагородою – Гран-прі фестивалю.
На п’ятому всеукраїнському фестивалі аматорського мистецтва, який проводила федерація професійних спілок України колектив отримав Диплом першого ступеню. Таким же дипломом був нагороджений як переможець обласного огляду – конкурсу фольклорних ансамблів «Чиста криниця» на Національному Сорочинському ярмарку. Досягненням колективу є Диплом (медаль та грошова премія) лауреата сьомого мистецького конкурсу на здобуття премії ім. Дмитра Луценка «Осіннє золото».
За високі творчі здобутки, вагомий внесок у розвиток культури, духовне збагачення територіальної громади міста студентський народний хор “Явір” нагороджений Почесною грамотою виконавчого комітету Полтавської міської ради та неодноразово нагороджувався Дипломами І ступеня від управління культури, управління освіти і науки та управління у справах сім’ї та молоді Полтавської обласної державної адміністрації.