Eng

Музей ПУЕТ

Завідувач музею
Аліман Мирослав Васильович, кандидат економічних наук, доцент

У Полтавському університеті економіки та торгівлі (ПУЕТ) створено Музей історії навчального закладу.

Музей почав діяти у травні 2004 р. Щорічно музей відвідують близько двох тисяч студентів, учнів шкіл, абітурієнтів, гостей університету.

Експозиція музею включає 20 розділів, в яких представлені інформація про споживчу кооперацію України та формування кооперативної освіти в країні, про створення кооперативного інституту в Полтаві у 60-ті роки, внесок лідерів кооперативного руху України того часу у створення інституту – голів правління Укоопспілки Сая М.П. і Колесника Ф.Д., ректора Львівського торгово-економічного інституту (ЛТЕІ) професора Сіденка С.Г., голови правління Полтавської облспоживспілки Клименко М.У.

В музеї відображено етапи становлення вищого кооперативного навчального закладу в Полтаві: від навчально-консультативного пункту до створення факультету і філіалу ЛТЕІ, а згодом – самостійного інституту та перетворення його в університет. Експозиції музею вміщують матеріали про розвиток матеріально-технічної бази, формування кадрового складу, бібліотечного комплексу та редакційно-видавничого відділу (РВВ), як важливих складових навчального закладу. Чимала увага приділена зв’язкам університету з іншими навчальними закладами та з виробництвом, висвітлюються міжнародні зв’язки університету – з навчальними закладами США, Німеччини, Росії та інших країн.

В музеї оформлено стенд, присвячений ветеранам Великої Вітчизняної війни і праці, представлено перші спеціальні випуски газети „Університетський вісник”. Постійно оновлюється інформація про випускників університету, зберігаються сувеніри-подарунки та вітальні адреси, що були вручені навчальному закладу з нагоди 25-ї і 30-ї річниць з дня його заснування.

Експозиції музею