Буквально з перших днів війни Полтавщина стала великим волонтерським центром, що допомагає військовим на лінії фронту, а також тим, кому довелось тікати від так званого «руського миру». Полтавці роблять якщо й не все, то дуже багато для того, щоб переселенці могли жити в максимально комфортних умовах і відчувати себе відносно нормально не лише фізично, але й психічно.
Найважче, звичайно, доводиться дітям, які бачили на власні очі жахи війни і назавжди позбавленим дитинства через вторгнення російських військ в їх рідні міста і села. Колектив одного з полтавських вишів вирішив допомогти юним біженцям зменшити стрес за допомогою арт-терапії. Більше на poltava-future.com.ua.
Творчі заняття для дітей-біженців
У Полтавському університеті Економіки й торгівлі влаштовуються заняття з малювання та робототехніки для дітей, які знайшли тимчасовий прихисток від війни в Полтаві. За словами викладачки Ганни Флегантової, на кожен урок приходить, ні багато ні мало, десь 30 бажаючих. Дану ініціативу реалізували в Полтаві приблизно 1 місяць тому, з тих пір вона все більше набирає обертів.
Малювання
Заняття малюванням для маленьких біженців влаштовуються в рамках проекту “Смарт Хаб Полтава”. На кожен урок викладачка готує для маленьких учнів спеціальні заготовки. Востаннє це було серце з патріотичним написом “Я люблю Україну”. Інша частина листка спеціально залишалася порожньою, щоб кожен хлопчисько або дівчисько мав можливість дописати чи домалювати там щось своє.
Спочатку малювали виключно фарбами на папері, але потім вирішили розширюватися: стали реалізовувати картинки на футболках і навіть створювати ілюстрації кольоровою крейдою на асфальті.
Робототехніка
Крім малювання з дітьми-переселенцями на безкоштовній основі займаються робототехнікою. На уроках хлопчики і дівчатка знайомляться з мікроелектронікою і вчаться краще розуміти, як та на основі чого працюють сучасні «розумні машини», що являє собою електричний струм та як його можна використовувати. І, звичайно, “ягідка на торті” – це можливість навчитися програмувати роботів.
На минулому занятті діти “гралися” з програмованими платами. Матеріал подається в полегшеній, ігровій формі, оскільки цього вимагають вікові особливості діток, які прийшли на урок з робототехніки.
За словами проректора Полтавського університету Економіки й торгівлі Юрія Матвієнка, поки що заняття з дітьми проводяться 1 раз на тиждень, припиняти їх не збираються, щоправда, і проводити частіше, на жаль, можливості немає.
За словами викладачів, діти в захваті від уроків малювання й робототехніки, вони із задоволенням приходять на урок і чекають з нетерпінням наступного сеансу. Приєднатися до занять може будь-хто, вони абсолютно безкоштовні і не вимагають ніякого попереднього запису або пред’явлення документів.