Eng

Грузинський культурно-освітній центр

Контакти

Наша адреса Каб. № 324, 309.
Пошта isec.puet@gmail.com

Грузинський культурно-освітній центр був урочисто відкритий у Полтавському університеті економіки і торгівлі 16 листопада 2012 року. Створення Центру стало результатом співпраці  університету з Громадською організацією «Полтавське територіальне грузинське братство «Георгія» (м. Полтава, Україна) та Університетом Сухішвілі м. Горі, (Грузія), які й виступили співзасновниками центру.

Мета створення та функціонування Центру:

  • сприяння мовній та культурній адаптації студентів з Грузії, які навчаються в ПУЕТ;
  • організація культурних виставок, публічних презентацій, святкувань національних свят з метою ознайомлення студентів та викладачів ПУЕТ з історією, культурою та традиціями Грузії;
  • надання додаткової освітньої послуги в сфері вивчення грузинської мови студентами ПУЕТ;
  • розвиток зв’язків ПУЕТ з вузами Грузії, формування позитивного іміджу університету в засобах масової інформації Грузії.э

22 лютого 2013 р. з ініціативи Полтавської обласної асоціації «Громадянське суспільство», Полтавського обласного відділення Міжнародної організації «Жіноча громада» у Центрі був проведений круглий стіл на тему: «Шляхами Лесі Українки», на якому були присутні студенти з Грузії. Учасники зібрання обговорили проблеми сучасного прочитання творчості письменниці, її роль у вітчизняній культурі, акцентували увагу на краєзнавчих аспектах дослідження біографії мисткині, зокрема, її перебування у Гадячі і Полтаві. З повідомленнями виступили д.і.н., професор кафедри педагогіки, культурології та історії І.М.Петренко, к.філол.н., доцент кафедри педагогіки, культурології та історії В.В.Сарапин, голова Полтавського територіального грузинського братства “Георгія” Р.Б.Заркуа, член Національної спілки письменників України та Спілки письменників Білорусі І.С.Дідик-Снарська, член Національної спілки майстрів народної творчості Н.В.Свиридюк, голова Полтавського осередку Союзу українок, директор Нижньомлинської ЗОШ І-ІІІ ст. О.М.Калинич, голова Полтавської обласної асоціації “Громадянське суспільство” В.П.Степанюк, поетеси Дар’я Горлиця та Надія Коркішко-Воронцова.

За результатами роботи круглого столу було підготовлено рекомендації щодо підготовки заходів на вшанування пам’яті Лесі Українки на Полтавщині.