Eng

24

Арт- терапія для постраждалих від війни

Цикл тренінгів з арт-терапії Центр освіти дорослих м. Полтава, який четвертий рік працює у ПУЕТ за підтримки німецького фонду DVV International   анонсував іще на початку лютого 2022 р. На 26 лютого було набрано групу на тренінг «Арт-терапія – лікування мистецтвом».

         А 24 лютого розпочалась широкомасштабна агресія рф в Україну. Відтак, подібні тренінги набули особливої актуальності. Про це в один голос заявили й учасники тренінгу «Сенсорно-моторне розвантаження при нервових напруженнях», який пройшов в середині березня. Тоді ж було проведено  тренінги «Аудіальна терапія в екстремальних ситуаціях», «Арт-терапія живописом при роботі з тривожністю», «Пошук внутрішніх ресурсів за допомогою метафоричних ілюстрацій», а в кінці місяця – «Інтуїтивне письмо та графіка в корекції тривожних розладів».

         Досить інтенсивно проходили тренінги з арт-терапії за березневою тематикою і в квітні.

         Тренер Олена Манько  – сертифікований арт-терапевт, яка увесь цей час працювала зі слухачами, визначила так їх основні категорії: мешканці з різних міст, сіл України, які через війну були вимушені покинути свої домівки; місцеві жителі, які проживали у своїх помешканнях, але в яких виникло почуття провини саме у зв’язку з цим. Були і « втомлені волонтери», які від початку війни своєю працею допомагають людям переносити труднощі воєнного часу.

         У свою чергу слухачі вдячні тренерці за надзвичайно затишну атмосферу, в якій проходили заняття, за можливість відверто поділитися своїми переживаннями й радощами, підтримати один одного. Бо недарма ж говориться: « нерозділена радість – пів радості, а розділене горе – в половину легше». Тож, єднаймось!

65
БІЛЬШЕ НОВИН