Eng
53

Делегація ПУЕТ відвідала Литву у рамках  кредитної мобільності  Erasmus+

З  17 по 21 квітня в Утенському університеті прикладних наук проходив міжнародний  тиждень у  рамках програми Erasmus+.  Учасники  з Литви, України, Латвії та  Албанії презентували свої  країни, університети  та  обговорювали можливості для співпраці. Від Полтавського університету  економіки і торгівлі  у кредитній мобільності брали участь директор інституту денної освіти Аліна Ткаченко, відповідальний секретар  приймальної комісії Олена   Горячова,  доцент кафедри технології харчових  виробництв і  ресторанного господарства  Олександра Горобець та асистент кафедри ділової іноземної  мови Соф’я Горбуньова. На першій зустрічі Аліна Ткаченко презентувала Україну, подякувавши за підтримку міжнародній спільноті. Підтримка України у Литві є дійсно дуже  потужною, вся країна майорить українською  символікою, у кожному торговому центрі є скриньки для донатів на потреби українців. Соф’я Горбуньова презентувала міжнародні можливості університету, освітні програми та проєкти.

У  рамках кредитної мобільності  для учасників була організована зустріч з відділом студентської документації.  Литовські колеги представили  можливості електронного деканату, розповіли про особливості роботи зі студентами і основні виклики сучасної освіти. Серед них – небажання студентів вчитися в університеті одразу після школи (середній рік вступників наближається до 30 років); важкий процес переходу з онлайн на офлайн навчання, зменшення кількості бажаючих вступати на інженерно-технічні спеціальності.  

Під час відрядження наші співробітники зустрілися також зі студентами ПУЕТ Альоною Шустваль та Анастасією Варушею, які зараз навчаються в Утенському університеті у рамках мобільності Erasmus+. Студенти поділилися враженнями  від навчання, а ще всі Erasmus-студенти та викладачі відвідали столицю Литви – місто Вільнюс.

20 квітня відбулися лекції Аліни Ткаченко та Олександри Горобець для студентів Утенського університету спеціальності «Харчові технології». Аліна Ткаченко прочитала лекцію за темою «Впровадження системи НАССР», у рамках якої розповіла про особливості харчового законодавства ЄС та принципи системи управління безпечністю харчових продуктів і провела міні-тренінг з дослідження маркування. Студентам були запропоновані зразки товарів, що продаються у Литві  і вони мали дослідити їх маркування на відповідність регламентів ЄС. Олександра Горобець прочитала лекцію, розроблену у рамках її дисертаційного дослідження: «Хімічні властивості і вплив на здоров’я хеномелесу». Студентам були запропоновані зразки для органолептичного дослідження, а нутріціологічні властивості хеномелесу викликали жвавий інтерес.

На останок учасники мобільності зустрілися з деканом  факультету  Вайдою Барткуте-Норкунене  і обговорили подальші можливості для цифрової мобільності, спільної проєктної та наукової роботи.

БІЛЬШЕ НОВИН