Eng
47

Делегація ПУЕТ відвідала Шяуляйський державний університет прикладних наук у рамках програми Еразмус+

У рамках програми Еразмус+ делегація Полтавського університету економіки і торгівлі (ПУЕТ) у складі ректора ПУЕТ, професора, д.і.н. Нестулі Олексія Олексійовича; директора Навчально-наукового інституту лідерства, професора кафедри педагогіки та суспільних наук, д.пед.н. Нестулі Світлани Іванівни; директора Навчально-наукового центру забезпечення якості вищої освіти, доцента кафедри фінансів та банківської справи, к.е.н. Гасій Олени Володимирівни; головного бухгалтера, в.о. начальника Фінансово-економічного управління Зінчик Світлани Миколаївни; завідувача сектором з організації міжнародних професійних стажувань Міжнародного науково-освітнього центру Писаренко Тетяни Вікторівни в період з 06 по 10 червня 2022 р. відвідали Шяуляйський державний університет прикладних наук (м. Шяуляй, Литовська Республіка).

Програма обміну була насиченою і включала ділові зустрічі з директором університету д-р. Ліною Тамутєне, заступником директора д-р. Недасом Юргайтісом, деканом  факультету здоров’я Гінтою Герікайте та віце-деканом д-р Ліною Гаршве, деканом факультету бізнесу та технологій д-р Інгрідою Вайчуліте, керівником відділу координації навчання та науки д-р. Расою Поцевічене, представником з управління якістю Сільвою Адомавічене, координаторами офісу міжнародних відносин Рамінтою Кудрикайте і Гуодою Качинськайте, керівниками кафедр менеджменту та комунікацій, бізнесу та бухгалтерського обліку, інженерних наук, інформатики, транспортної інженерії, соціальної роботи.

Першого дня делегація ПУЕТ відвідала офіс міжнародних відносин Шяуляйського державного університету прикладних наук, ознайомилася з презентацією університету та основними принципами роботи персоналу.

Наступний день був присвячений вивченню історичної та культурної спадщини м. Шяуляй. Величезні емоції викликала католицька святиня Литви та місце паломництва – Гора Хрестів, що є пагорбом, на якому встановлено безліч хрестів, загальна кількість яких складає приблизно п’ятдесят тисяч, звезених з різних країн, в тому числі й з України. Ця гора являє собою меморіал жертвам насильницьких депортацій з Литви, які буди здійснені радянським тоталітарним режимом у 1940 – 1941 роках та після Другої Світової війни.

Третього дня приймаючим університетом було організовано екскурсію, під час якої делегація ПУЕТ ознайомилася з навчальними лабораторіями кафедр інформатики та інженерних наук, відвідали навчальну базу факультету охорони здоров’я. Неймовірно вразило матеріально-технічне оснащення партнерського закладу освіти. Одним із пріоритетних напрямів вишу є практико орієнтованість. Для кожної освітньої програми створені лабораторії для проведення практичних занять і проходження виробничої практики.

Також ректором Полтавського університету економіки і торгівлі було презентовано діяльність університету, міжнародне партнерство та досягнення в участі програм і проєктів. У ході зустрічей колеги з партнерського вишу зазначили, що вони мають позитивний досвід співпраці з українськими університетами та студентами. Висловили зацікавленість у співпраці не лише в рамках програми Еразмус+, а в інших проєктах. Було обговорено напрями співпраці у сферах науки, віртуальної мобільності та соціальної роботи.

В останній день програми ректор Полтавського університету економіки і торгівлі провів зустріч зі студенткою ПУЕТ – Бужинською Валерією (МСМТ б – 31), яка навчається в Шяуляйському державному університету прикладних наук в рамках програми міжнародної кредитної мобільності Еразмус+ КА1, починаючи від березня 2022 р. Ми дуже вдячні, що європейський виш подовжив період навчання Валерії ще на один семестр.

БІЛЬШЕ НОВИН