Eng

24

Допомога біженцям: селимо в гуртожитках

Вісім років війни росії проти України спричинили немало гуманітарних проблем для нашої країни й світу. Одна з найболючих – біженці. Рятуючись від масових бомбардувань, ракетних та артилерійських обстрілів, загрози поневолення окупантами, люди масово покидають свої домівки у місцях активних бойових дій і шукають прихистку на відносно мирних теренах України. Приїздять туди часто без грошей, необхідного одягу, документів, в надії, що свої їх зрозуміють, підтримають, допоможуть.

         ПУЕТ не міг стояти осторонь проблем цих людей. Іще в 2014 році ми прийняли десятки викладачів і студентів університетів з тимчасово окупованих територій Криму, Луганської та Донецької областей. Деякі з цих викладачів до сьогодні працюють в нашому університеті.  А з 2015 р. в навчальному корпусі та гуртожитках ПУЕТ розпочали роботу факультет іноземних мов та Інститут мистецтв Луганського національного університету ім. Тараса Шевченка: усього 56 викладачів та близько 300 студентів. Всі ці роки ми створювали усі належні умови для роботи й навчання, проживання. Для сотень і сотень студентів і випускників Луганського національного стіни ПУЕТ стали рідними.

         Ми ніколи не думали, що через  сім років будемо знову готувати кімнати для поселення наших луганських колег – цього разу із Старобільська, де працював ректорат Луганського національного. Відтак, з 25 лютого він – у ПУЕТ. А це – понад 70 викладачів і студентів – вимушених переселенців.

         За місяць, що минув з початку широкомасштабної агресії росії, в гуртожитках університету було тимчасово розміщено понад 2000 біженців з Донбасу, Харківської та Сумської областей. Переважна їх більшість затримувалися у нас на 2-3 дні. Справлялися наскільки могли з пережитим горем і стресом від втрати домівки, а то й цілих міст, в яких колись проживали. І рухалися далі на Захід. Проте частина, відчувши нашу турботу й не маючи можливостей для самостійного облаштування, залишилася в гуртожитках ПУЕТ. Таких нині 220. Всі вони забезпечені постійними приналежностями, засобами гігієни, теплом, світлом, гарячою та холодною водою. Волонтери надають необхідну допомогу продуктами та одягом. Щоб підтримати переселенців, університет організував  для них гарячі обіди, у спорткомплексі відкрив пункт видачі гуманітарної допомоги, облаштував бомбосховище. Але про це  – окремо.

21
БІЛЬШЕ НОВИН