Eng

19

Друге виїзне засідання Полтавської обласної організації Національної спілки краєзнавців України до Козельщинського краю

10 жовтня 2021 року члени Полтавської обласної організації Національної спілки краєзнавців України (голова правління – д.і.н., проф., ректор Полтавського університету економіки і торгівлі Олексій Нестуля) на запрошення депутата Полтавської обласної ради Сергія Сушка та місцевої громади краєзнавців відвідали Козельщинський край. Засідання відбулося у смт Козельщині у Smart Просторі –  оновленому приміщенні Козельщинської центральної районної бібліотеки імені Олеся Гончара – наймодерновішого за сучасними критеріями Smart-центру з сучасною багатою бібліотекою, технічним наповненням і локаціями для різних занять за інтересами та креативними дитячими.

Місцеві краєзнавці Іван Кравченко і Григорій Сердюк  ознайомили з Козельщинськими історичними місцями. Краєзнвці побували на могилі Михайла Остроградського, на Шар-горі і у жіночому Різдва Богородиці монастирі. Заїхали до стародавнього колодязя біля с. Хорішок. Вийшов цілий туристичний маршрут Козельщинською громадою ! Завдяки Івану Кравченку – людині енциклопедичних знань, полтавські краєзнвці відкрили для себе  історію родини всесвітньо відомого математика Михайла Остроградського у с. Пашенівка, сюжети й загадки давньої і нової історії краю, магію Шар-Гори та багато іншого.

Засідання пройшло дуже змістовно у Smart Просторі. Символічно, що саме тут вручили Почесну грамоту Національної спілки краєзнавців України місцевому краєзнавцю, історику Григорію Сердюку. Крім того, одноголосно було прийнято рішення про присудження Григорію Сердюку звання «Почесний краєзнавець України». Намітилися перспективи подальшої співпраці та нові колективні проєкти.

До лав Полтавської обласної організації було прийнято  козельщинського краєзнавця та дослідника Івана Кравченка.

Дякуємо за гостинність Сергію Сушку та його родині, Івану Кравченку, Григорію Сердюку і бажаємо процвітання селищу і його мешканцям ! 

БІЛЬШЕ НОВИН