Eng
82

Гостьова лекція для учасників Програми «Науковці без кордонів» в рамках співпраці ПУЕТ та Гарвардського університету

21 листопада 2023 року науково-педагогічні працівники та здобувачі вищої освіти спеціальності «Міжнародні економічні відносини» ПУЕТ долучитись до гостьової лекції Rawi Abdelal, професора кафедри міжнародного менеджменту імені Герберта Ф. Джонсона Гарвардської школи бізнесу, який прочитав лекцію на тему «Imagining the Next World Economy». В рамках лекції були розглянути виклики епохи глобалізації: геополітична напруженість, конкуренція між країнами – світовими лідерами та економічні кризи.

Проблематика наукових досліджень професора Rawi Abdelal викликала високий інтерес серед науково-педагогічних працівників ПУЕТ. До онлайн-лекції долучились: перший проректор Наталія Педченко, директор Навчально-наукового інституту проєктів та підвищення кваліфікації Світлана Туль, директор Навчально-наукового інституту денної освіти Аліна Ткаченко, завідувач кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин Вікторія Стрілець, заступник завідувача кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин Людмила Франко, асистент кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин Юрій Єжелий, завідувач кафедри менеджменту Людмила Шимановська-Діанич, завідувач кафедри фінансів та банківської справи Олена Яріш, доцент кафедри фінансів та банківської справи Альона Соколова, доцент кафедри економічної кібернетики, бізнес-економіки та інформаційних систем Жанна Кононенко, доцент кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи Людмила Флока.

Після онлайн-лекції та сесії запитань і відповідей зі спікером була організована дискусія в малих групах з представниками американських закладів вищої освіти за такою тематикою:

  • Енергетика та нова світова економіка;
  • Економічна криза та масова міграція;
  • Економічні санкції та економічне відокремлення;
  • Демографія та нова світова економіка;
  • Автократія та демократія: економічні моделі у світі, що змінюється;
  • Зростаюча нерівність та інституції.

Під час заходу науково-педагогічні працівники ПУЕТ та здобувачі вищої освіти спеціальності «Міжнародні економічні відносини» розширили знання з питань глобалізації, активно долучались до дискусій англійською мовою та мали можливість налагодити співпрацю з науковцями американських закладів вищої освіти.

Полтавський університет економіки і торгівлі долучений до Програми «Науковці без кордонів», яка започаткована Гарвардським університетом за підтримки Українського наукового інституту Гарвардського університету. Метою даної програми в Україні є підтримка науковців, які здійснюють інноваційні дослідження, та інтеграція українських наукових спільнот у міжнародне співтовариство. Ініціаторами співпраці виступили Наталія Педченко, Юлія Перегуда, Світлана Туль.

БІЛЬШЕ НОВИН