Eng

20

Інноваційність Полтавського університету економіки і торгівлі виявляється в багатьох галузях та напрямках

Інноваційність Полтавського університету економіки і торгівлі виявляється в багатьох галузях та напрямках. Не стала виключенням і «Робототехніка».

2021 рік розпочався з відкриття першої і поки єдиної в Україні магістерської освітньої програми «Освітня робототехніка». Зрештою, успішний набір групи магістрантів сприяв відкриттю в університеті Лабораторії робототехніки, в стінах якої крім фахових дисциплін магістратури студенти других, третіх та четвертих курсів різних спеціальностей мали можливість вивчати такі дисципліни за вибором як «3D графіка та моделювання», «Креативне програмування» та «Робототехніка на платформі Arduino». Остання, до речі, викладалась і для іноземних студентів англійською мовою. З вересня по грудень цього року лабораторію відвідали численні групи учнів шкіл області в рамках профорієнтаційної роботи, була вона локацією і в «Ночі науки». 30 жовтня Лабораторію відвідали наші партнери – представники Вільнюського університету прикладних наук.

Добігає кінця такий насичений та багатий на події рік. І оскільки за всіма законами жанру яскравим має бути початок та кінець, повідомляємо, що в рамках проєкту «Мала академія юних Полтавців», який реалізовував наш університет у цьому році, в ході занурення у курс «Мобільна робототехніка» у Полтаві з’явилися дві перші команди з FIRST Tech Challenge, модератором яких став проректор з науково-педагогічної роботи, гарант освітньої програми «Освітня робототехніка» Юрій Матвієнко.

Програма FIRST Tech Challenge – це набагато більше, ніж просто створення роботів. Командам, які складаються з учнів 6-11 класів, пропонується розробити, сконструювати, запрограмувати власного робота та керувати ним на змаганнях, з метою вирішення конкретних тематичних завдань, які є аналогами глобальних проблем. Ці турніри є справжнім вибухом у світі змагань із робототехніки. Учасники FTC розвивають свої STEM-навички, практикують інженерні принципи, усвідомлюючи цінність наполегливої праці, інновацій та роботи в команді, тобто все те, чому їх може навчити Полтавський університет економіки і торгівлі.

Тож дозвольте представити перші дві команди в Полтавській області: «ImpFox» Полтавської школи №9 (керівник команди – магістрант ПУЕТ з «Освітньої робототехніки» Бут Ярослав) та «Club Full Master» Полтавського наукового ліцею №3 (керівник команди – учитель інформатики Наукового ліцею №3 Полтавської міської ради Вікторія Іванова), які проходять підготовку та тренування на базі нашого університету. Бажаємо командам насиченого періоду підготовки та успішної участі у змаганнях Всеукраїнського та світового рівня.

БІЛЬШЕ НОВИН