Eng
34

Круглий стіл «Реалізація регіональної політики на принципах прозорості»

Полтавський університет економіки і торгівлі, Полтавська обласна військова адміністрація, Департамент освіти і науки, Полтавський державний аграрний університет 29 травня 2024 року провели круглий стіл «Реалізація регіональної політики на принципах прозорості».

Під час заходу обговорювали механізми учасницької демократії,  форми громадської участі на регіональному рівні, проблеми адаптації українського законодавства до вимог ЄС, публічні комунікації на регіональному рівні, міжнародний досвід контролю за діяльністю органів місцевого самоврядування.

В дискусії взяли участь заступник начальника Полтавської обласної військової адміністрації, Антон Чубенко, ректор Полтавського університету економіки і торгівлі Олексій Нестуля, голова Вченої ради Полтавського державного аграрного університету Валентина Аранчій, директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОВА Євген Кончаковський, проректори, науковці університетів, активна студентська молодь, представники студентського самоврядування, громадськість.

Завідувач кафедри управління персоналом, економіки праці та економічної теорії ПУЕТ Тетяна Костишина презентувала учасникам дослідження на тему: «Публічні комунікації як елемент регіональної політики в сучасних умовах». Професор кафедри менеджменту ПУЕТ Ігор Козюра поділився результатами своїх досліджень на тему: «Принципи прозорості у контролі за діяльністю органів місцевого самоврядування: міжнародний досвід».

Учасники круглого столу відзначили, що реалізація регіональної політики на принципах прозорості потребує тісної взаємодії влади, бізнесу, академічних спільнот та громадськості, активного впровадження електронних форм демократії, просвітницької роботи з поширення механізмів взаємодії задля підвищення зрозумілості для суспільства рішень державної, регіональної влади та органів місцевого самоврядування і довіри до цих інституцій.