Eng
96

Круглий стіл «Роль психологічної служби ЗВО у збереженні психологічної стійкості та розвитку особистісного потенціалу учасників освітнього процесу вищої школи України в реаліях війни»

Напередодні Всеукраїнського дня психолога 21 квітня 2023 року психолог
Ірина Тодорова взяла участь в засіданні круглого столу Асоціації
психологів вищої школи України на тему: «Роль психологічної служби ЗВО у
збереженні психологічної стійкості та розвитку особистісного потенціалу
учасників освітнього процесу вищої школи України в реаліях війни».
Психологічна служба ПУЕТ вже кілька років є частиною великої професійної
спільноти, яка єднає психологів вищої школи, організовує підвищення
кваліфікації, обмін досвідом, проводить вебінари, тренінги як для
психологів так й для студентів.

У заході взяли участь близько психологи п’ятдесяти закладів вищої освіти України, гостей із ЗСУ, Українського науково-методичного центру прикладної психології та соціальної роботи, Інституту психології ім. Г. С. Костюка НАПН України. Доповіді, які звучали на круглому столі, будуть опубліковані у вигляді електронного збірника тез.

Основною метою зібрання став аналіз діяльності психологічних служб ЗВО протягом 2022 року в умовах війни та координація подальшої роботи психологічної служби зі створення підтримуючого середовища для збереження психологічної стійкості учасників освітнього процесу у 3ВО.

У межах роботи круглого столу було досягнуто наступні результати:

проаналізовано діяльності АПВШУ в умовах війни та подальші перспективи розвитку цілісної системи піклування про психічне здоров’я студентів та працівників ЗВО;

розглянуто ефективні професійні технології та моделі надання психологічної допомоги працівниками психологічної служби ЗВО, досвіду їх впровадження; сформовано нагальні завдання професійної психологічної спільноти у створенні багаторівневої системи підтримуючого освітнього середовища у ЗВО;

презентовані результати дослідження умов ефективних превентивних втручань задля зміцнення психічного здоров’я та плекання психологічної стійкості учасників освітнього процесу 3BO.

БІЛЬШЕ НОВИН