Eng
37

Міністерство освіти і науки України звертає увагу на додержання вимог законодавства щодо української мови в освітньому процесі

Згідно зі статтею 21 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», державна мова є обов’язковою у закладах освіти. Міністерство освіти і науки наголошує на необхідності дотримання цього закону у всіх типах освітніх закладів, від дошкільних до вищих.

Річний звіт Уповноваженого із захисту державної мови за 2023 рік вказує на зростання кількості звернень громадян щодо порушень використання української мови в закладах вищої та фахової передвищої освіти (http://surl.li/tjjdy). За даними звіту, звернень стало вдвічі більше, порівняно з попереднім роком, що свідчить про актуальність проблеми.

Уповноважений також провів державний контроль за застосуванням державної мови в більшій кількості закладів освіти, що вказує на посилення заходів у цьому напрямку. Належна увага також приділяється адміністративним санкціям за порушення вимог законодавства.

Враховуючи вирок Конституційного Суду України, щодо важливості української мови як чинника національної безпеки, Міністерство освіти і науки закликає до посилення інституційного контролю та дотримання вимог законодавства щодо мови в освітніх закладах.

Нагадуємо, що забезпечення функціонування української мови є важливою складовою національної безпеки, тому від усіх учасників освітнього процесу очікується відповідальне ставлення до цього питання

БІЛЬШЕ НОВИН