Eng
59

Міжнародна підтримка. КООПЕРАЦІЯ ПОЛЬЩІ – УКРАЇНСЬКИМ КООПЕРАТОРАМ

Україна мужньо протистоїть російській агресії майже 80 діб. Цивілізовані країни світу згуртувались для підтримки України та українців. Польща – одна із тих країн, яка із перших днів вторгнення активно підтримує нашу країну у боротьбі із російським агресором, взяла на себе левову частку турбот про мільйони наших переселенців.  А кооператори Польщі активно підтримують українську кооперацію.

Саме за сприяння наших польських колег із Національної кооперативної ради (Krajowa Rada Spółdzielcza), вищого органу, що представляє всю кооперативну громаду на національному рівні в Польщі, 09 травня відбулась зустріч із представниками кооперативів Кореї NACF (National Agricultural Cooperative Federation) та Індії (Indian farmers fertilizer cooperative limited).

Завдяки ефективній роботі форуму було обговорено ряд важливих питань щодо підтримки та допомоги СООР України, налагодження сьогоднішньої співпраці та майбутнього партнерства.

Голова Правління І. ГОРОХОВСЬКИЙ також обговорив з учасниками зустрічі питання адресної допомоги споживчій кооперації України.

У ході зустрічі пан Мечислав ГРОДЗЬКИЙ, президент Національної кооперативної ради Польщі, підняв питання доцільності членства та загалом, права бути членом міжнародних кооперативних об’єднань кооперації росії та виключення її зі складу цих організацій. І. ГОРОХОВСЬКИЙ висловив свою беззастережну підтримку цієї ініціативи. Тож наші колеги з Азії та Індії із перших вуст почули позицію СООР України та пообіцяли обговорити це питання, після повернення, у своїх країнах та регіонах. Кооператори Польщі того ж дня звернулися до Міжнародного кооперативного Альянсу із закликом вивести зі складу усіх його регіональних та секторних об’єднань кооперації росії та білорусі, а у разі ігнорування пропозиції, самим вийти зі складу зазначених організацій.

Мар’яна ГОЛИНСЬКА

Член делегації СООР Україна

Доцент кафедри теорії держави і права, Голова товариства молодих вчених ЛТЕУ