Eng
79

Міжнародна підтримка українським кооператорам

Від початку війни на адресу Укркоопспілки надійшли і продовжують надходити листи підтримки від міжнародних організацій, де СООР України є членом, а також від спілок національних кооперативів багатьох країн: Великобританії, США, Франції, Польщі, Болгарії, Нідерландів, Кіпру, Туреччини, Словаччини, Чехії та інших.

Міжнародний кооперативний альянс

Шановний пане Гороховський, Я хочу сказати вам, що в цей дуже важкий для вашої країни момент ми в МКА разом з вами. Ми думаємо про вас і ваш національний кооперативний рух, висловлюємо солідарність і співчуття, сподіваючись, що страждань буде якомога менше.

Бруно Роланс

Генеральний директор МКА

Кооперативи Європи

Шановний пане Гороховський, Які жахливі події переживає Україна. Я можу гарантувати, що Кооперативи Європи, їх члени та співробітники дуже уважно стежать за розвитком подій. Дозвольте висловити вашому Президенту, пану Гороховському і всім вам, наше глибоке співчуття і скорботу з приводу того, що відбувається. Я сподіваюсь, що ваші родини в безпеці.

Деякі з наших членів намагаються надати підтримку біженцям, навіть за межами європейських кордонів.

У будь-який час, за можливості, не соромтесь інформувати нас про те, що потрібно українському кооперативному руху, щоб пережити ці важкі часи: будь-яка гуманітарна підтримка чи засоби аби стати на ноги, щоб продовжувати свою економічну та соціальну роль для українського народу.

Потім ми передамо це в Глобальний офіс МКA для організації допомоги.

З найкращими побажаннями,

Агнес Матіс

Директор Кооперативів Європи

Євро КООП:

Шановний пане Гороховський, У мене немає слів, щоб описати мої переживання. Сподіваюсь, що ці страшні дії закінчаться якнайшвидше.

Ми обговорювали те, яким чином споживчі кооперативи в Європі можуть вам допомогти. Наразі ми вважаємо, що найкраще скористатися професійною підтримкою організацій з надання допомоги – наприклад, Червоного Хреста – тому що я не знаю, чи зможуть споживчі кооперативи отримати допомогу і яким чином.

Коли ситуація заспокоїться і стане можливою пряма допомога, ми разом із нашими європейськими друзями шукатимемо способи підтримати вас напряму. Ми сподіваємось, що ви повідомите нам, коли з’явиться можливість здійснити пряму доставку/допомогу.

Я був би дуже радий, якби ми могли якомога швидше прийняти Україну до ЄС, і я охоче підтримаю це особисто.

До цього часу не втрачайте надії, будьте здорові та залишайтесь в безпеці!

З найкращими побажаннями – Слава Україні!

Матіас Фідлер

Президент Euro COOP

США:

Шановні друзі! Я очолюю національну кооперативну асоціацію в США. Ми солідарні з вашими членами та народом України. Наші серця з вами.

Якщо я можу чимось допомогти у цю важку хвилину, будь ласка, повідомте мене на цю електронну адресу або за номером телефону в США, наведеному нижче.

Ми вивчаємо, як найефективніше підтримати народ та кооперативи України.

Ви надихаєте!

Ми з вами.

Шановний пане Гороховський, наші думки з Вами.

Сьогодні ввечері американська кооперативна спільнота оголосить про кампанію на підтримку вашого кооперативу та вашої роботи на користь українського народу. Ви можете порадити куди і як відправити фінансову допомогу? Ми не впевнені, скільки ми зберемо, але, ймовірно, це будуть тисячі – можливо, десятки тисяч. Ми зберемо гроші протягом наступного тижня або близько того. Ми зацікавлені в тому, щоб кооператив отримав ресурси безпечним способом.

На знак вдячності та співпраці,

Даг О’Брайен

Президент і генеральний директор

Національної асоціації кооперативного бізнесу CLUSA International

Великобританія:

Шановний пане Гороховський, Кооперативний рух Великобританії з жахом спостерігає за тим, що відбувається в Україні. Весь цей час наші думки з вами, ми хочемо дізнатись, чи можемо чимось вам допомогти.

Будь ласка, залишайтеся на зв’язку, щоб я могла повідомити руху Великобританії, що ви, ваші сім’ї та колеги з вашої організації знаходяться в безпеці.

Ми так хвилюємось за наших кооперативних колег – я навіть звернулась до польського, словацького та румунського кооперативів, щоб дізнатись, чи є від вас новини, оскільки я знаю, що вони приймають українських біженців Ми в кооперативному русі Великобританії шукаємо шляхи допомоги вашим кооперативам у короткостроковій, середньостроковій та довгостроковій перспективі. Ми також зв’язуємось з нашою кооперативною партією в Парламенті, щоб дізнатись, як ми можемо вплинути на наш уряд, щоб він зробив більше для допомоги вам усім.

Будь ласка, підтримуйте з нами регулярний зв’язок, щоб ми знали, що ви в безпеці та у вас все добре – безсумнівно, ви зазнаєте втрат у своїх намаганнях зберегти свої магазини відкритими для задоволення основних потреб.

Ми будемо тримати вас в курсі того, як кооперативний рух Великобританії планує вам допомогти.

Залишайтеся в безпеці.

Бернадетт Тернер

Виконавчий асистент

Co‑operative House

Франція:

Шановні друзі з СOOP Україна, Нещодавній напад Росії на вашу країну викликає у нас сум та співчуття до вас, ваших сімей та до України.

Наші найкращі та дружні думки про мир у цьому регіоні Європи.

Ми припускаємо, що ситуація складна, а комунікувати непросто. Будь ласка, повідомте як вам допомогти.

Щиро Ваш,

Лоїк Пеллетьє

Президент FNCC

Польща:

Національна Кооперативна Рада

Шановний пане Голово та шановний друже, Шановні друзі – кооператори України, Від імені Національної Кооперативної Ради, вищого органу кооперативного самоврядування в Польщі та всіх польських кооператорів, я виражаю нашу солідарність з вами та гарячу підтримку проти безпрецедентної агресії Російської Федерації. Ми рішуче засуджуємо ескалацію насильства та страждання мільйонів ні в чому невинних людей, а також пропаганду Путіна, яка підриває право на визначення власного майбутнього, по суті існування незалежної держави України. Варварська агресія Росії руйнує світовий порядок і стабільність, які будувались десятиліттями, і є несумісними з баченням мирного майбутнього і процвітання Європи в XXI столітті. Це бачення особливо близьке всім нам – українським і польським кооператорам.

Шановні друзі!

З занепокоєнням ми спостерігаємо за повідомленнями з-за нашого східного кордону, ми висловлюємо глибоке співчуття жертвам та матеріальним втратам, які зазнають ваші кооперативи та ваша країна. Запевняємо вас, що наші серця та думки з вами та вашими близькими. Ми вже звернулись до всіх польських кооперативів та кооперативних організацій з проханням допомогти біженцям з України, які починають масово прибувати до нашої країни, пережити час війни за допомогою підтримки у вигляді надання притулку та працевлаштування в кооперативах, а також із забезпеченням продовольства та наданням невідкладної допомоги. Наскільки це можливо, ми також хотіли б підтримати вас у вашій діяльності в самій Україні. Ми розраховуємо на широку реакцію наших кооператорів і будемо тримати вас в курсі.

Ми також звертаємось до глобальних кооперативних організацій, членами яких ми є — МКA, Кооперативів Європи, ICBA та ICAO — продемонструвати солідарність та матеріальну підтримку кооперативному руху в Україні та вжити негайних кроків у цьому відношенні.

Ми щиро бажаємо вам якнайшвидшого повернення до миру, щоб ви могли — разом зі своїми кооперативами — будувати процвітаюче майбутнє для вашої нації відповідно до кооперативних ідей.

Хай живе Україна!

З кооперативними вітаннями,

д-р Мечислав Гродзьки

Президент Ради Національної Кооперативної Ради

NAUWC

Шановний пане Гороховський, Я навіть не уявляю, що переживали ви, ваша співвітчизники і співвітчизниці. Все, що я можу зробити, це пообіцяти, що громадяни Польщі докладають усіх зусиль, щоб прийняти всіх, хто шукає притулку, і підтримати все, що ви робите. Ми пишаємось тим, що у нас такі неймовірно мужні сусіди.

Британські колеги з COOP Великобританія попросили мене зв’язатися з вами та дізнатись про стан ваших справ. Кооперативний рух не хоче мовчати, тому, будь ласка, повідомте нас про ваші потреби, щоб я могла передати повідомлення британським колегам, які з якихось причин не змогли зв’язатися з вашими кооперативними органами.

Ми будемо і надалі приймати всіх, хто приїжджає з вашої країни, у наших кооперативних центрах у Варшаві та Кракові. Ми будемо продовжувати наші зусилля, і, безсумнівно, ми підтримаємо ваше приєднання до ЄС в найкоротші строки.

Чекаю на вашу відповідь!!!

З найкращими побажаннями,

Урсула Філа-Кікман

Персональний асистент Президента NAUWC і фахівець з міжнародного співробітництва

НАЦІОНАЛЬНА АУДИТОРСЬКА СПІЛКА КООПЕРАТИВ ZWIĄZEK LUSTRACYJNY SPÓŁDZIELNI

Словаччина:

Шановний пане Президент, Ми з великим занепокоєнням і сумом стежили за подіями останніх днів в Україні. Ми беззастережно засуджуємо агресію, яка становить загрозу свободі, миру, людському життю та основним правам людини. В останні кілька днів мали місце такі безглузді людські жертви, величезні матеріальні збитки та безпрецедентні руйнування в Україні. Ми глибоко співчуваємо народу України.

Ми хочемо висловити солідарність і підтримку вам і вашій родині, а також усім колегам у COOP Україна та їхнім родинам.

Хочемо запевнити, що COOP Jednota Slovakia зробить усе можливе, щоб допомогти людям, які тікають від військового конфлікту в Україні.

Протягом вихідних наші регіональні кооперативи у Східній Словаччині, зокрема COOP Jednota Vranov nad Topľou та COOP Jednota Humenné, швидко відреагували та допомогли біженцям в с.Убля. З п’ятниці COOP Jednota Slovakia також контактує з іншими організаціями, які надають допомогу Україні.

Ми дуже сподіваємось, що ця безглузда війна швидко закінчиться і народ України знову зможе жити в мирі.

Щиро Ваш,

Ян Білінський

Голова Ради

COOP Jednota Словаччина

Чехія:

Шановний пане Гороховський!

Від імені COOP Чеської Республіки, а також Президента пана Брезіна, ми хотіли б знову заявити про нашу рішучу підтримку проти агресії, яка зараз відбувається в Україні.

Чехія також зіткнулась з російською агресією в 1968 році, тому ми сподівались, що це більше не повториться.

Передаю Вам слова підтримки. Я також буду наполягати в Euro COOP надати більше підтримки COOP Україна.

Я вважаю, що Європа з повагою ставиться до України, до того, яку хоробрість ви проявляєте в ці дні.

Крім нашої підтримки, наші молитви та думки з вами.

Залишайтесь в безпеці, будьте сильними.

Лукаш Немчик

Начальник відділу маркетингу та розвитку Skupina COOP

Нідерланди:

Шановний Ілля, Яка жахлива ситуація зараз в Україні. Сподіваюсь, ви, ваша родина та всі мої друзі-кооператори з України залишатиметесь в безпеці.

З щирими кооперативними побажаннями з Нідерландів,

Фред Бош

COOP Нідерланди

БІЛЬШЕ НОВИН