Eng
911

Нові перспективи співробітництва між Державною митною службою України та Полтавським університетом економіки і торгівлі

Підписання Меморандуму про взаємодію та співробітництво між Державною митною службою України та ПУЕТ, насамперед покликано зміцнити й активізувати освітню, методичну, дослідницьку, наукову та інформаційну взаємодію в галузі митної справи між установами.

Історія співпраці Полтавського університету економіки і торгівлі з Полтавською митницею Державної фіскальної служби України – дуже давня і налічує не одне десятиліття. Оскільки ПУЕТ дотримується принципів практико орієнтованого навчання, підготовка та закріплення теоретичних навичок фахівців із вищою освітою у сфері митної справи та зовнішньоекономічної діяльності відбувається в територіальних органах Держмитслужби.

«Наш університет перший в регіоні почав співпрацювати з митними органами, коли тільки відбувалося їх становлення. У відповідь на потребу часу, в університеті ввели комплексну освітню програму «Товарознавство та експертиза в митній справі». Багато наших випускників, після закінчення цієї кафедри, нині працюють в Державній Митній службі України практично в усіх регіонах. Більшість наших студентів працевлаштовувалися до митних органів під час стажування або проходження виробничої практики», – розповідає доктор історичних наук, професор, ректор ПУЕТ, Олексій Нестуля. 

Така співпраця, стверджує Олексій Олексійович, є взаємовигідною та на часі для обох сторін-підписантів Меморандуму. Відтепер спектр напрямків взаємодії значно розшириться. Йдеться не тільки  про організацію та проведення спільних конференцій, лекцій, семінарів, дискусій, «круглих столів». Серед найактуальніших напрямків: участь представників апарату Держмитслужби в освітньому процесі університету, розроблення навчальних дисциплін, спрямованих на поглиблення професійної орієнтації здобувачів вищої освіти та їхню практичну підготовку. А також організація підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників ПУЕТ, проходження студентами виробничої, переддипломної та інших видів практики в апараті Держмитслужби, спільне напрацювання пропозицій та ініціатив щодо вдосконалення законодавства України з питань митної справи, навчання та підвищення кваліфікації посадових осіб апарату Держмитслужби.

«За участі Полтавського університету економіки і торгівлі та його випускників ми зможемо виховати нове покоління гідних полтавських митників, які допомагатимуть наповнювати державний бюджет. Спеціальності, за якими готують студентів у цьому закладі вищої освіти, відповідають усім вимогам, встановленим Державною митною службою України. Буквально кілька днів тому я спілкувався зі студентами ПУЕТ – майбутніми правознавцями, які проходитимуть у нас виробничу  практику. Відзначу високий рівень теоретичних навичок і бажання працювати. Дякую університету за таку підготовку!», – не приховує емоцій начальник Полтавської митниці Державної фіскальної служби України Олександр Горбов. Здобувачі вищої освіти під час виробничої практики в територіальних органах Полтавської митниці реалізовують всі свої набуті теоретичні знання і отримують ґрунтовні практичні навички і компетентності, які їм в майбутньому знадобляться для професійної діяльності.

Законодавче поле в галузі митної справи та зовнішньоекономічної діяльності – постійно змінюється. Тому, фахівці фіскальної служби мають в повному обсязі володіти і практичними, і теоретичними новаціями. Цей напрямок також відображений в Меморандумі. Науковці університету працюватимуть разом з експертами митної справи над проєктами нормативно-правових актів, в тому числі у складі комісій, робочих груп, інших консультативно-дорадчих органах. Викладачі ПУЕТ братимуть участь у підготовці монографічних, науково-дослідних робіт тощо за тематикою, пов’язаною з митною справою. В свою чергу, за погодженням із керівництвом Держмитслужби, кваліфікованих посадових осіб цього фіскального органу, залучатимуть до керівництва дипломними проєктами, їх рецензування, участі в роботі екзаменаційних комісій. Згідно із запитом Полтавського університету економіки і торгівлі, Держмитслужба надаватиме актуальну інформацію, необхідну для коригування навчальних планів, навчально-методичного забезпечення освітнього процесу.

«Колись мені довелося побувати в спеціалізованій лабораторії з питань експертизи та досліджень Держмитслужби. Зважаючи на її можливості та надсучасне обладнання, складається враження,  що потрапив у майбутнє. А наш університет допомагає студентам опанувати цими новітніми технологіями. Не забуваймо, що завдяки роботі українських митників, відбувається інтеграція нашої держави і до європейської демократичної спільноти. Наші випускники і студенти, які там нині працюють, разом з органами державної влади, по суті, створюють перспективи для  майбутнього розвитку нашої країни – захищають  український ринок від небезпечних контрабандних товарів і наповнюють державний бюджет», – резюмує ректор ПУЕТ, Олексій Нестуля. 

Підписання Меморандуму між Державною митною службою України та Полтавським університетом економіки і торгівлі – ще один яскравий приклад вдалої синергії академічної науки та практичних напрацювань. Адже ПУЕТ – територія твого успіху та особистісного розвитку!

БІЛЬШЕ НОВИН