ОБ’ЄКТОВЕ ТРЕНУВАННЯ З ПИТАНЬ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ
На виконання вимог «Кодексу цивільного захисту України» від 02.10.2012 № 5403-VI, Наказу МВС України від 28.11.2019 № 991 «Про затвердження Порядку організації та проведення спеціальних об’єктових навчань і тренувань з питань цивільного захисту», організаційно-методичних вказівок ДСНС України з підготовки працюючого населення до дій у надзвичайних ситуаціях на 2023 рік, графіка проведення спеціальних об’єктових навчань і тренувань з питань цивільного захисту на підприємствах, в установах, організаціях міста Полтава у 2023 році, з метою комплексного відпрацювання дій учасників освітнього процесу в разі загрози виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій, на підставі наказу ректора — керівника цивільного захисту університету від 20.08.2023 № 18 «Про підготовку та проведення об’єктового тренування з питань цивільного захисту», 19 жовтня 2023 року в університеті відбудеться планове об’єктове тренування з питань цивільного захисту на тему: «Дії керівного складу, працівників, студентів та мешканців гуртожитків університету в разі загрози виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій в умовах воєнного стану».
До тренування залучили керівний склад університету, комісію з питань надзвичайних ситуацій, комісію з питань евакуації, формування цивільного захисту, працівників, студентів та мешканців гуртожитків університету.
В процесі підготовки до заняття, фахівці підрозділу цивільного захисту, на підставі вказівок керівника тренування, розробили організаційні і учбово-методичні документи та провели практичні заняття з формуваннями цивільного захисту. Разом з адміністративно-господарською частиною, проведена належна підготовча робота з завідувачами гуртожитків та їх студентським активом щодо організованого проведення тренування.
Завідувачі гуртожитків під час інструктажу мешканців гуртожитків перед проведенням тренування звернули особливу увагу на базовий комплект речей (т. зв. «екстрений» рюкзак), які необхідно взяти з собою (документи, цінні речі, теплий одяг, тощо), маршрути та порядок руху під час евакуації.
На період проведення тренування, для надання у разі необхідності домедичної допомоги постраждалим під час умовної пожежі та евакуації, облаштували медичний пост.
О 14.30, отримавши від посередників тренування сигнал «ПОЖЕЖНА НЕБЕЗПЕКА», чергова служба гуртожитків своєчасно провела оповіщення мешканців встановленим сигналом. Усіх мешканців гуртожитків евакуювали в умовно-безпечне місце.
Пожежні ланки на 1-х поверхах гуртожитків розгорнули пожежні рукави з підключенням до водопостачання та перевіркою їх робочого стану.
На літньому спортивному майданчику провели практичне заняття: «Гасіння осередку пожежі первинними засобами пожежогасіння (вогнегасниками)». Присутні відпрацювали порядок дій у разі отримання сигналу «ПОВІТРЯНА ТРИВОГА», визначили маршрути руху до найпростішого укриття університету.
Після закінчення тренування, організатори навчань підбили підсумки.
Загалом, результати тренування учасників, а також перевірка готовності об’єктів університету до надзвичайних ситуацій, засвідчила належну готовність забезпечити повне і якісне виконання ними функціональних обов’язків з питань цивільного захисту в процесі проведення тренування.