Eng

18

Пам’ятка “Психологічна підтримка та допомога”

Сьогодні важливо ще раз актуалізувати знання щодо доказових практик підтримки психічного здоров’я в умовах сильного стресу, правил інформаційної гігієни та медіаграмотності. Скористайтеся інформацією, яку розміщено на сайті Психологічної служби ПУЕТ http://www.puet.edu.ua/uk/psihologichna-pidtrimka-v-puet та інших ресурсах щодо телефонів гарячих ліній з психологічної підтримки, слушних порад щодо технік підвищення психологічної стійкості.

Шановні друзі за необхідності ви можете скористатися ресурсами Національної психологічної асоціації у телефонному форматі чи через відео зв’язок. Для того, щоб скористатися цією можливістю вам потрібно написати на електронну пошту help.me.npa@gmail.com. Координатори спрямують вас до спеціалістів у порядку живої черги. Важливо! Це формат кризової психологічної допомоги і не передбачає тривалої психотерапії

  • “Людина в біді”Вся Україна Цілодобово 0 800 210 160
  • 7333 – національна професійна лінія з питань профілактики самогубств та підтримки психічного здоров’я, яка працює з кризовими ситуаціями.

Для отримання консультативної допомоги від психологічної служби ПУЕТ слід надіслати електронний лист на адресу ps_puet@ukr.net, в якому вказати ПІБ, групу (підрозділ), тему звернення та контактні дані для зв’язку.

ЯК ЗАСПОКОЇТИСЯ ПІД ЧАС ПРИПЛИВУ ЕМОЦІЙ, ПІДВИЩЕНОЇ ТРИВОГИ ЧИ ПАНІКИ

Ось декілька технік для цього:

1. Серцебиття і дихання

Уявіть, що в області діафрагми знаходиться повітряна кулька, яку необхідно надувати і здувати. Повільно (на 5 рахунків) зробіть вдих через ніс і “надуйте” кульку. Затримайте дихання на 5 рахунків. Повільно через рот зробіть видих і “здуйте” кульку. Повторюйте доки дихання не прийде в норму і серцевий ритм не відновиться. Техніку можна відпрацювати лежачи, поклавши руки на діафрагму, сидячи чи стоячи, або під час ходьби.

2. Фокусування. Оберіть предмет, що є поруч і почни детально описувати його: колір, фактуру, деталі. Розглядай і описуй поки не відчуєш повний фокус на цьому предметі. 

3. Уява. Сформуйте подумки “острів безпеки”. Це може бути реальне або уявне місце, в якому тобі комфортне. Детально уявляйте його в моменти, коли підвищується тривожність.

4. Після заспокоєння, наступним кроком спробуйте проаналізувати ситуацію, обстановку, і задати собі кілька питань:

— Як я можу впливати на ситуацію?

— Що я маю зробити для власної безпеки?

Також радимо дізнатися у своїх рідних, близьких людей про їх самопочуття та підтримати один одного. Важливо відчувати підтримку, особливо в складні часи.

Бажаємо всім нам сили, життєстійкості та перемоги!

Завантажити пам’ятку

БІЛЬШЕ НОВИН