Eng

32

Подарунок мамі!

08.05.22  міжнародне свято День Матері. Його відзначають на честь матері, сім’ї, а також материнства, материнських зв’язків та впливу матерів у суспільстві.  В Україні вітають матерів згідно з Указом Президента України від 10 травня 1999 року № 489/99. У 2022-му році свято випадає на 8 число.

07.05.22 до Дня матері провели майстер-клас для дітей вимушених переселенців, що проживають в гуртожитках ПУЕТ. Організатор заходу Світлана Іванівна Нестуля , майстер-тренер  Тетяна Іванівна Теремецька, засновник «Театру мод «Силует» ОЦЕВУМ.

Діти молодшого та середнього шкільного віку, самостійно та разом з мамами виготовляли  «Подарунок для Мами».  Вийшли чудові «Янголятка». 

Бажаємо усім мамам  здоров’я та миру, а українським мамам швидшої перемоги та  безпеки для всіх дітей, бо для мам діти залишаються дітьми у будь якому віці. Все буде Україна! 

До історії свята: Уперше встановлене офіційно Конгресом США 8 травня 1914 р. Після першої світової війни це свято почали відзначати у Швеції, Норвегії, Данії, Німецькій Державі, Чехословацькій республіці. Слідом за США другу неділю травня оголосили святом 85 країн.

З XVII по XIX століття у Великій Британії відзначалася так звана Материнська неділя (англ. Mothering Sunday)  четверта неділя Великого посту присвячена вшануванню матерів у всій країні.

Уперше ідея виділити окремий день для відзначення єдності матерів у боротьбі за мир з’явилася у пацифістському середовищі. У США ідея вперше була оприлюднена відомою американською пацифісткою Джулією Ворд Гоув у 1872 році. «День матері», за версією Джулії Ворд, — день єдності матерів у боротьбі за мир у всьому світі.

Після завершення Першої світової війни День Матері почали відзначати й у Європі.

70
БІЛЬШЕ НОВИН