Eng
88

Полтавська обласна школа лідерів учнівського самоврядування працює на повну силу

23 лютого 2024 року в Полтавському університеті економіки і торгівлі стартував черговий етап тренінгової програми Полтавської обласної школи лідерів учнівського самоврядування (ПОШЛУС). На тренінг «Критичне мислення» зібралися лідери учнівського самоврядування з різних територіальних громад Полтавщини. З міркувань безпеки тренінг проведено в онлайн форматі.

До участі приєдналося більше ста учнів з усієї області. Це стало можливим завдяки активній співпраці ПУЕТ і ПАНО, а також систематичній праці організаторів і кураторів.

Із вітальним словом до учасників звернулася директор Навчально-наукового інституту лідерства, професор, доктор педагогічних наук Нестуля Світлана Іванівна. Вона наголосила на важливості критичного мислення для сучасного лідера, його ролі в прийнятті рішень. Саме молодь – ті громадяни України, які будуть визначати її майбутнє, і вони повинні бути у всеозброєнні перед викликами часу.

Тренерка, наукова співробітниця Навчально наукового інституту лідерства, кандидат філософських наук Ксенія Пивоварська підготувала цікаву інформацію та інтерактиви для учасників, які розвивають навички критичного мислення, дають змогу не розгубитися у перенасиченому інформацією середовищі, не піддаватися маніпуляціям, аргументувати свою точку зору, що є невід’ємною частиною лідерської поведінки.

Під час тренінгового заняття учасники працювали у середовищах Padlet і Jamboard. Вони визначали, що таке критичне мислення та навіщо воно потрібне, співставляли факти та судження, розпізнавали когнітивні упередження, навчилися відрізняти факти від суджень, впізнавати фейки та верифікувати джерела інформації. Це дало учасникам практичні інструменти, про які вони не просто послухали, а одразу попрактикували, щоб потім використовувати у реальному житті.

Нагадаємо, що ПОШЛУС – це унікальний освітній проєкт з розвитку учнівської молоді нашого регіону, що дозволяє опанувати авторські методики розвитку лідерських якостей, узяти участь у тренінгових заняттях, виконувати спільні проєкти. Цього року до проєкту долучилися близько 400 лідерів учнівського самоврядування та понад 100 координаторів-учителів закладів загальної середньої освіти Полтавської області. Слухачі школи опановують лідерство, працюючи з дистанційним курсом «Основи лідерства», та беруть участь у тренінгах, в офлайн та онлайн форматі, із формування вмінь і навичок лідерської поведінки.

Бажаємо учасникам успішного освоєння тренінгового курсу та реалізації життєвих, освітніх і професійних планів!

Тренінговий тур команди ПУЕТ Полтавщиною триває!

БІЛЬШЕ НОВИН