Eng
283

Полтавський університет економіки і торгівлі успішно пройшов Міжнародну STEAM сертифікацію закладів освіти України та здобув статус «STEAM TEAM»

Круглий стіл «Проблеми та перспективи міжнародної STEAM стандартизації закладів освіти України у 2024 році»

У сучасному світі людина оточена різноманітними технологіями та продуктами їх застосування. Кожен з нас прагне використовувати сучасні технології для полегшення життя та подальшого розвитку. Саме STEAM підхід до освіти прокладає студентській та учнівській молоді шлях для збагачення знань, умінь та навичок, пов’язаних з новітніми технологіями, а також розвиває інтерес до їх застосування у повсякденному житті.

STEАM-освіта – це орієнтований на студента підхід, який забезпечує отримання практичного досвіду для кращого результату навчання. STEAM підхід передбачає командну роботу та залучає студентів у активне навчальне середовище.

Спираючись на прогнози аналітиків Міжнародного економічного форуму в Давосі, міру залученості робототехніки та інших благ цивілізації, для студентів, які здобувають будь-який фах, важливо вдосконалювати навички, пов’язані з сучасними технологіями, поводження з високотехнологічними інструментами та продуктами.

Для якісного забезпечення реалізації технологій STEAM-освіти у підготовці висококваліфікованих фахівців, необхідне спеціальне освітнє середовище, сформувати яке під силу не кожному закладу вищої освіти. Оцінити якість сформованого STEAM освітнього середовища спрямована Міжнародна STEAM сертифікація закладів освіти України, яку проводить віднедавна БФ «Фонд освітніх ініціатив» за підтримки Інституту модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України.

19 квітня 2024 року в рамках Круглого столу «Проблеми та перспективи міжнародної STEAM стандартизації закладів освіти України у 2024 році» лише два заклади вищої освіти отримали Сертифікат, який засвідчив участь університету у національному дослідженні готовності закладів освіти України до STEAM / STEM методів та підходів в освіті та підтвердив найвищий рівень технічного оснащення, підготовки фахівців та сформованого освітнього STEAM середовища. Серед цих закладів – Полтавський університет економіки і торгівлі.

Завдяки лідерській позиції університету учнівська та студентська молодь регіону має можливість обмінюватися знаннями і вивчати нові ідеї через командну роботу, виставки, майстер-класи, конкурси, фестивалі тощо як результату проєктного, проблемного та міждисциплінарного підходу у навчанні, які лежать в основі STEAM.

ПУЕТ висловлює щиру вдячність за високу оцінку рівня впровадження STEAM-технологій в університеті та підтверджує неспинне прагнення до подальших досягнень у розбудові STEAM в Україні в цілому та Полтавському регіоні зокрема.

Дивіться також:

Упевнений поступ інноваційного проєкту “STEAM Inclusion”

Університет узяв участь у сьомій всесвітній STEM Discovery Campaign – 2022

Участь у обласному семінарі «Формування наукових компетентностей здобувачів освіти Полтавської обласної Малої академії наук: 10 років інтелектуального подвижництва»

БІЛЬШЕ НОВИН