Eng

57

Практикуми з розробки політик

В рамках програми Creative Spark розпочався цикл практикумів для організацій-партнерів та ключових  зацікавлених сторін.  Партнером програми з 2019 року є Полтавський університет економіки і торгівлі.

Нагадаємо, що у лютому 2020 р. програмою був організований Creative Spark Policy Forum – майданчик для  формування стратегічних підходів до розвитку українськими закладами вищої освіти бізнес компетентностей для потреб креативних індустрій. У заході взяло участь понад 80 учасників – ключові зацікавлені сторони з міністерств, державних агенцій та партнерств Creative Spark.  Улітку 2021 р. планується проведення наступного Creative Spark Policy Forum, що дозволить  підсилити процес напрацювання державної політики та визначити можливу конфігурацію  процесу розробки та впровадження такої державної політики. 

Практикуми з розробки політики є одним з етапів підготовки до Creative Spark Policy Forum.

Цілі проведення: 

  1. Напрацювати пропозиції політик для підвищення рівня бізнес-компетентностей для  креативних індустрій у вищій освіті для представлення на Creative Spark Policy Forum 2021. 
  2. Підвищити рівень компетентностей з розробки політик серед учасників програми  Creative Spark та посилити взаємодію з ключовими зацікавленими сторонами. 

Серед 20 учасників практикумів – партнери програми Creative Spark (представники українських університетів, представники Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти, Міністерства культури та інформаційної політики, Офісу з просування експорту України, Офісу розвитку МСП при Міністерстві економіки України, УКФ та представники Львівської та Івано-Франківської міських рад.

Серед учасників  – директорка інституту проєктів та інновацій Інна Пахомова, директорка інституту бізнесу та сучасних технологій Аліна Ткаченко, менеджер локального проекту Creative Spark Олександр Устьян.

Фасилітатори: Володимир Воробей, директор агенції економічного розвитку PPV Knowledge Networks та  Марта Кобринович, аналітикиня проектів креативної економіки PPV Knowledge Networks

Так, 28 січня 2021 р.  відбувся перший практикум, що стосувавсь питань та інструментів політики.

Під час заходу учасники розібрали, у чому ж, власне, полягає проблема низького рівня бізнес компетентностей випускників, які долучаються до креативних індустрій, – що є причиною, а  що – наслідком? Визначили, якими інструментами ми можемо впливати на вирішення  цієї проблеми на різних рівнях (від національного і до рівня закладів освіти). 

Наступні практикуми стосуватимуться  питань  формування політик та моделей впровадження політик. 

БІЛЬШЕ НОВИН