Eng
35

Презентація посібника для мікро-, малих та середніх підприємств «Розвиток локальних ринків збуту та забезпечення продовольчої безпеки на місцевому та національному рівнях»

25 жовтня 2022 року відбулась онлайн-презентація посібника для мікро-, малих та середніх підприємств (ММСП) «Розвиток локальних ринків збуту та забезпечення продовольчої безпеки на місцевому та національному рівнях».

Співавтором посібника є Світлана Туль, директор Навчально-наукового інституту проєктів та підвищення кваліфікації, доцент кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі», заступник директора – експерт з регіонального розвитку Агенції регіонального розвитку Полтавської області «Офіс євроінтеграції». Посібник підготовлено під загальним керівництвом спеціаліста з розвитку аграрних ринків Програми USAID АГРО Олександра Приходька.

Публікація стала можливою завдяки реалізації проєкту з розвитку локальних ринків збуту в межах Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО), яка виконується компанією Chemonics International.

У посібнику відображено план дій ММСП під час війни для збільшення об’ємів продажу продуктів харчування з доданою вартістю, а також наведені рекомендації для ММСП щодо сучасних способів, інструментів, механізмів розширення та пошуку нових ринків збуту шляхом налагодження зав’язків із торговими мережами, локальними магазинами, електронними майданчиками, обласними військовими адміністраціями, органами місцевого самоврядування та громадськими організаціями.

Під час презентації посібника були представлені історії успіху співпраці ММСП з національними та локальними торговими мережами та електронними майданчиками. Із доповідями виступили:

Любов Рог, директор полтавського виробництва Lucky Max (ФОП Врадій М.А.). Тема: «Перспективи розвитку мережі кондитерських «Цукерня» в умовах війни»;

Вікторія Подольська, власниця виробництва крафтового шоколаду «Afrodiziak». Тема: «Як працює та розвивається українське виробництво крафтового шоколаду в умовах сучасних викликів»;

Галина Попова, ідейний генератор, натхненник і технолог «Булочная Крендель». Тема: «Власний досвід розширення ринків збуту в умовах економічної нестабільності»;

Вікторія Кулакова, засновниця маркетплейсу крафтових товарів «Це Крафт». Тема: «Це Крафт» – маркетинговий відділ для мікровиробників, переробників і ремісників»;

Максим Вегровський, власник мережі магазинів «SPAR» та «Vivat Провінція». Тема: «Підтримка локальних виробників харчової продукції задля розширення їх ринків збуту»;

Віталій Ящик, власник ТОВ «Леляківське» та мережі фірмових магазинів «Леляківська Сироварня». Тема: «Особливості функціонування фірмових магазинів «Леляківська Сироварня».

У заході активну участь взяли навчально-педагогічні працівники кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин: Людмила Франко, заступник завідувача кафедри та Віта Клименко, доцент кафедри, директор Агенції регіонального розвитку Полтавської області «Офіс євроінтеграції». З метою формування підприємницьких навичок на презентацію посібника були запрошені здобувачі вищої освіти спеціальності «Міжнародні економічні відносини».

Усі учасники отримали електронний примірник посібника та доступ до відеозапису презентації посібника.

Підтримуємо економічний фронт разом!

БІЛЬШЕ НОВИН