Eng

22

Привітання до Дня науки

Шановні колеги!

Високодостойна університетська наукова спільното!

21 травня разом з усією Україною ми відзначаємо одне з молодих професійних свят – День науки. Дата пречудово відповідає його суті: весна асоціюється з народженням нових ідей, початком шляхів до освоєння незвіданого. «Зупинися, мите, ти прекрасна!», – нагадуємо собі цей Фаустів вигук, сповнені спраги пізнання, віри в можливість і доцільність оновлення світу та людини завдяки науці.

Це наше свято, бо цього дня вшановуємо міцні наукові традиції та сміливі інновації, вкотре наголошуємо на досягненнях учених – маститих, знаних, досвідчених, якими пишаємося, і зовсім юних, на котрих покладаємо великі сподівання.

У реаліях сьогодення і перспективах майбутнього університетська наука стає важливим чинником формування інтелектуального набутку нації, складником культурного, економічного, соціального розвитку держави. І в тому набутку – наш істотний внесок. Уже традиційні та щойно започатковані наукові конференції, ґрунтовні монографії, фахові журнали, збірники наукових праць, сотні статей і тез в авторитетних вітчизняних та зарубіжних виданнях, патенти на винаходи, виконані науково-дослідні теми, упроваджені у виробництво результати роботи науково-дослідних лабораторій і науково-технічних центрів, розмаїття заходів із популяризації науки сприяють зміцненню репутації Полтавського університету економіки і торгівлі як осередку неперервного наукового пошуку, потужного інноваційного центру, сприятливого середовища для реалізації творчого потенціалу талановитих, креативних, працелюбних і відповідальних за плоди тієї улюбленої – сродної – праці людей.

Важливо, що виклики цьогорічної весни не пригальмували нашу наукову діяльність. Завдяки апробованим в освітньому процесі інформаційним технологіям науково-практичні конференції, семінари, круглі столи відбулися в режимі онлайн, а їхні результати вже вийшли друком чи готуються днями побачити світ. Студенти університету вкотре стали переможцями та призерами конкурсів студентських наукових робіт. Мовимо нині не про абстрактну науку для науки, а про науку для людини.

Ваші знання й досвід, пошук нового та любов до юного покоління є тим підмурком, завдяки якому живе і розвивається українська наука, виховується майбутнє нації, її сила та честь. 

Шановні колеги! Щиро вітаючи вас із Днем науки, бажаю доброго здоров’я, творчого натхнення і наснаги, невтоленної жаги до пошуку незнаного й нового!

З повагою ректор, доктор історичних наук, професор Олексій Нестуля

74
БІЛЬШЕ НОВИН