Eng
68

Психологічна підтримка науково-педагогічних працівників у ПУЕТ

У Полтавському університеті економіки і торгівлі діє Програма розвитку лідерський якостей науково-педагогічних працівників і студентів, розрахована на 2023-2027 роки. Її мета – забезпечення психологічної підтримки учасників освітнього процесу в Полтавському університеті економіки і торгівлі в умовах воєнного стану. В рамках реалізації Програми 19 лютого цього року, на базі університету, відбувся тренінг для науково-педагогічних працівників «Психологічна стійкість педагогів: профілактика синдрому вигорання фахівців у сфері «людина-людина».

Ця тема нині є надзвичайно гострою в суспільстві. Тому, за словами психологині  Ольги Шишкової, українцям варто вивчати техніки, що допомагають запобігти емоційному вигоранню в часи війни. 

«Викладачі – одна з тих професій, представники якої щодня віддають свою енергію,  емоції, підтримку і увагу студентам. А для себе залишається не так багато часу. Тому, сьогодні навчали, як відновлювати свою енергію та запобігати емоційному вигоранню. Працювали з різними діагностичними техніками та методами арт-терапії – малювали, спілкувалися, займалися самоаналізом».

Під час тренінгу, додає інша тренерка – психологиня Яніна Шабанова, разом з учасниками, також займалися психоедукацією.

«Ми пропрацювали ознаки, причини і наслідки синдрому вигорання. Навчилися ідентифікувати прояви синдрому вигорання та надали рекомендації щодо їх усунення. Ми завжди наголошуємо, що потрібно дбати про себе, а не тільки про інших».  

Тренінг відбувся в рамках проекту «Зупинка: Я», який реалізують за підтримки дитячого фонду ООН (UNICEF) та фінансової підтримки агенції США з міжнародного розвитку (USAID) психологинями мобільних бригад психічного здоров’я Ольгою Шишкіною та Яніною Шабановою.

Згідно з результатами тренінгу усі учасники отримали сертифікати.

ПУЕТ дбає про психологічну підтримку науково-педагогічних  працівників в умовах воєнного стану!

БІЛЬШЕ НОВИН