Eng
47

ПУЕТ – лідер у впровадженні новітніх освітніх технологій

В умовах стрімкого реформування освітньої галузі в Україні та успішного втілення проєкту «Нова українська школа» особливого значення набуває впровадження технологій STEM-освіти.

На сьогодні STEM є одним із головних трендів освітньої політики у більшості розвинених країн світу. Цей напрямок дає можливість закладам освіти суттєво посилити та покращити науково-природничий компонент.

Головною метою STEM-освіти є реалізація державної політики із враховуванням нових вимог Закону України «Про освіту» щодо посилення розвитку науково-технічного спрямування у навчально-методичній діяльності на всіх освітніх рівнях; створення науково-методичної бази для підвищення творчого потенціалу молоді та професійної компетентності науково педагогічних працівників.

Велика роль у досягненні високих результатів у навчанні відводиться засобам STEM-освіти. Необхідність використання цих засобів продиктована великим впливом на процес впровадження інноваційних та інтерактивних технологій.

Одним з таких засобів є освітня робототехніка. Розуміючи важливість та перспективність цього напрямку STEM-освіти, у 2021 році Полтавський університет економіки і торгівлі відкрив першу в Україні магістерську освітню програму «Освітня робототехніка», яку продовжує успішно втілювати у життя.

Втім, на цьому ПУЕТ не припиняє свої сміливі кроки в напрямку втілення в закладах освіти регіону STEM-технологій. ПУЕТ не лише впроваджує новітні освітні технології, але й поширює досвід їх застосування на освітні заклади регіону.

Підтвердженням цього є той факт, що згідно наказу Міністерства освіти і науки України від 12 серпня 2022 року №741 Полтавський університет економіки і торгівлі визнано єдиним закладом вищої освіти Полтавської області на базі якого буде втілюватися у життя Всеукраїнський інноваційний освітній проєкт «Організаційні та науково-методичні умови створення STEM-центрів», метою якого є розробка, наукове обґрунтування та експериментальна перевірка організаційних та науково-методичних умов створення та функціонування STEM-центрів як хабів освітніх хай-тек Національного освітнього технопарку в умовах реформування освітньої галузі та впровадження НУШ, цифровізації та цифрової трансформації. Відповідальним виконавцем інноваційного освітнього проєкту від Полтавського університету економіки і торгівлі призначено кандидата педагогічних наук, гаранта освітньої програми «Освітня робототехніка», проректора з науково-педагогічної роботи Юрія Матвієнка.

Закликаємо до активної співпраці в реалізації інноваційного овітнього проєкту задля успішного реформування освітньої галузі України.

БІЛЬШЕ НОВИН