Eng
63

Ректор ПУЕТ Олексій Нестуля – на презентації англомовного видання «Історії України-Руси» Михайла Грушевського Канадського інституту українських студій

У Національному заповіднику «Софія Київська» відбулась презентація англомовного видання «Історії України-Руси» Михайла Грушевського (в 10-ти томах) Канадського інституту українських студій. На запрошення Надзвичайного та Повноважного Посла, Посла з особливих доручень Міністерства закордонних справ України Ігоря Осташа, в цій знаковій події взяли участь представники нашого університету – ректор Полтавського університету економіки і торгівлі, доктор історичних наук, професор Олексій Нестуля та кандидатка економічних наук, доцентка кафедри менеджменту, депутатка Полтавської обласної ради – Яніна Барибіна.

«Одним з фронтів, на якому точиться запекла боротьба, є фронт історичний. Путінська росія веде геноцидну війну проти України, заперечуючи факт наявності в України власної історії та культури. Натомість, презентоване видання «Історії України-Руси» Михайла Грушевського слугує авторитетним спростуванням російських наративів та потужною зброєю у цій війні», – наголосив під час події пан Посол та присутні екселенції.

Ця презентація – один із важливих проєктів культурної дипломатії. Тому, в ній взяли участь перша леді України Олена Зеленська, Еміне Джапарова, Посол Канади в Україні Наталія Цмоць, Наталія Ханенко-Фрізен, Михайло Винницький, Сергій Квіт, Тарас Кремінь, історики: Френк Сисин, Ярослав Грицак, Сергій Плохій та команла МЗС (Департаменту публічної дипломатії).

Дякуємо за можливість побачити скарби з якими працював як історик і наш шановний пан Ректор – Олексій Олексійович Нестуля.

Учасники  заходу також мали змогу поглянути у Музей “Будинок Митрополита” на рукописи Михайла Грушевського, про які із захопленням розповіли Ярослав Файзулін та Світлана Панькова.

Дякуємо пану Послу та команді, яка працювала над організацією цієї важливої події, особливо в час війни.

При підготовці матеріалу, використано матеріали пана Посла Ігоря Осташа та пані Яніни Барибіної.

БІЛЬШЕ НОВИН