Результати реалізації проекту Еразмус+ AESOP «Здійснення захисту прав студентів шляхом введення посади омбудсмена»
22 травня 2019 року на засіданні вченої ради університету було презентовано результати реалізації проекту Еразмус+ AESOP «Здійснення захисту прав студентів шляхом введення посади омбудсмена», який реалізується в ПУЕТ із 2017 року.
Відповідно до його реалізації вперше в Україні обрано студентського омбудсмена. У світлі змін в освітньому законодавстві України впровадження посади студентського омбудсмена є особливо актуальним, оскільки відповідно до Закону України «Про освіту» запроваджується інститут освітнього омбудсмена, який має забезпечувати права особи на освіту, розглядати порушення таких прав і приймати відповідні рішення.
Цей проект є результатом успішної міжнародної співпраці університету з навчальними закладами вищої освіти Європи (Польщі, Італії, Португалії, Австрії, Великобританії, Фінляндії) та країн Східного партнерства (Грузії, Азербайджану), а також довгих партнерських стосунків з українськими вишами. Адже Україну в міжнародному консорціумі Полтавський університет економіки і торгівлі представляє разом із Київським національним економічним університетом імені В. Гетьмана.
В результаті реалізації проекту:
- проведено дослідження щодо наявності порушень прав студентів в університеті;
- вивчено передовий досвід створення, впровадження, функціонування та розвитку інститутів омбудсмена в європейських університетах;
- розроблено установчі документи щодо створення офісу омбудсмена та впровадження посади омбудсмена в діяльність університету;
- розроблено навчальні та просвітницькі матеріали щодо адвокації студентів і навчання студентів;
- проведення навчання омбудсмена та просвітницької діяльності учасників освітнього процесу в кожному партнерському університеті;
- проведення дослідження в університеті з метою виміру впливу офісу студентського омбудсмена;
- постійне поширення результатів реалізації проекту.
Детальніше з результатами проекту ви можете ознайомитися на сторінках проекту:
Реалізація проекту надає можливість створення додаткових гарантій студентській молоді в суспільній, соціальній та освітній сферах життя.
На засіданні вченої ради було презентовано й обговорено річний звіт роботи офісу студентського омбудсмена. Студенський омбудсмен ПУЕТ Василь Карманенко прозвітував за такими напрямами:
- налагоджена співпраця з метою поширення досвіду університету;
- підготовка навчально-методичних, тренінгових видань, редакція установчих документів;
- робота зі зверненнями.
Звіт про роботу офісу омбудсмена ПУЕТ за 2018-2019 н.р.
Студентським омбудсменом на розгляд вченої ради були винесені пропозиції щодо вдосконалення окремих процесів освітнього процесу в університеті. Пропозиції були підтримані та перебувають у процесі реалізації.
Дякуємо керівнику Нестулі О. О., команді проекту та всім учасникам освітнього процесу ПУЕТ за підтримку в реалізації проекту!