Eng
62

Результати реалізації проекту Еразмус+ AESOP «Здійснення захисту прав студентів шляхом введення посади омбудсмена»

22 травня 2019 року на засіданні вченої ради університету було презентовано результати реалізації  проекту Еразмус+ AESOP «Здійснення захисту прав студентів шляхом введення посади омбудсмена», який реалізується в ПУЕТ із 2017 року.

Відповідно до його реалізації вперше в Україні обрано студентського омбудсмена. У світлі змін в освітньому законодавстві України впровадження посади студентського омбудсмена є особливо актуальним, оскільки відповідно до Закону України «Про освіту» запроваджується інститут освітнього омбудсмена, який має забезпечувати права особи на освіту, розглядати порушення таких прав і приймати відповідні рішення.

Цей проект є результатом успішної міжнародної співпраці університету з навчальними закладами вищої освіти Європи  (Польщі, Італії, Португалії, Австрії, Великобританії, Фінляндії) та країн Східного партнерства (Грузії, Азербайджану), а також довгих партнерських стосунків з українськими вишами. Адже Україну в міжнародному консорціумі Полтавський університет економіки і торгівлі представляє разом із Київським національним економічним університетом імені В. Гетьмана.

В результаті реалізації проекту:

  • проведено дослідження щодо наявності порушень прав студентів в університеті;
  • вивчено передовий досвід створення, впровадження, функціонування та розвитку інститутів омбудсмена в європейських університетах;
  • розроблено установчі документи щодо створення офісу омбудсмена та впровадження посади омбудсмена в діяльність університету;
  • розроблено навчальні та просвітницькі матеріали щодо адвокації студентів і навчання студентів;
  • проведення навчання омбудсмена та просвітницької діяльності учасників освітнього процесу в кожному партнерському університеті;
  • проведення дослідження в університеті з метою виміру впливу офісу студентського омбудсмена;
  • постійне поширення результатів реалізації проекту.

Детальніше з результатами проекту ви можете ознайомитися на сторінках проекту:

Реалізація проекту надає можливість створення додаткових гарантій студентській молоді в суспільній, соціальній та освітній сферах життя.

На засіданні вченої ради було презентовано й обговорено річний звіт роботи офісу студентського омбудсмена. Студенський омбудсмен ПУЕТ Василь Карманенко прозвітував за  такими напрямами:

  • налагоджена співпраця з метою поширення досвіду університету;
  • підготовка навчально-методичних, тренінгових видань, редакція установчих документів;
  • робота зі зверненнями.

Звіт про роботу офісу омбудсмена ПУЕТ за 2018-2019 н.р. 

Студентським омбудсменом на розгляд вченої ради були винесені пропозиції щодо вдосконалення окремих процесів освітнього процесу  в університеті. Пропозиції були підтримані та перебувають у процесі реалізації.

Дякуємо керівнику Нестулі О. О., команді проекту та всім учасникам освітнього процесу ПУЕТ за підтримку в реалізації проекту!

БІЛЬШЕ НОВИН