Eng

54

Розпочато процес мережування українських партнерств програми Creative Spark

18 лютого 2021 року  відбулася зустріч партнерств проекту Creative Spark в Україні, який реалізується за підтримки Британської Ради. Це більше 20 українських організацій-партнерів програми  https://www.britishcouncil.org.ua/programmes/education/creative-spark/partnerships

Метою зустрічі було обговорення можливих напрямів співпраці та розвиток мережі партнерств учасників проекту. Наразі це є одним із стратегічних пріоритетів програми Creative Spark, саме тому цього року було запроваджено пілотний проект обрання національного Чемпіона Creative Spark, на якого і покладена роль координатора розбудови мережі партнерств. В 2020-2021 національним чемпіоном програми було обрано партнерство Creative Spark Poltava (в якому ключову роль відіграє Університет Портсмуту (Великобританія) та Полтавський університет економіи і торгівлі).

Під час заходу менеджерка освітніх проектів Британської Ради в Україні Юлія Соболь виокремила бачення Британської Ради, як донора проекту, подальшого стратегічного розвитку програми. Директорка інституту проектів та іновацій ПУЕТ Інна Пахомова від імені Creative Spark Program Champion презентувала основні стратегічні завдання та окреслила можливі напрямки взаємодії між партнерствами. Серед яких:

  • Обмін експертизою. Побудова сталих партерст. Налагодження якісної комунікації.
  • Посилення інституційної спроможності партнерств.
  • Міжсекторальна політика. Вплив на політики. 
  • Масштабування проекту.

Оскільки мережування перш за все засновується на горизонтальній взаємодії та має відповідати інтересам партнерств захід проходив в режимі обговорення. В ході обговорення між представниками партнерств було визначено пріоритетні завдання, для яких запропоновані можливі заходи для імплементації. Весь процес обговорення фасилітували представниці Іншої Освіта Альона Каравай та Каріна Фурса.   

В результаті аналізу поданих пропозицій було виділено ключові ініціативи, які доцільно втілити у вигляді пілотних проектів: 

  • Візуалізація досвіду та експертизи, що є в мережі та створення мапи експертизи, що дасть можливість залучати партнерствам для своїх проектів експертів з інших партнерств;
  • Створення платформи для комунікації;
  • Запуск спільних пілотних подій з монетизацією;
  • Візуалізація ресурсів, що є в мережі (тренери, партнери).

Представники партреств розділилися на робочі групи щодо втілення зазначених ініціатив і домовилися протягом найближчих чотирьох тижнів приступити до їх втілення. При цьому було погоджено, що Creative Spark Poltava в ролі Чемпіона буде координувати цей робочий процес. Таким чином було дано старт розбудові мережі партнерств проекту Creative Spark в Україні, що може стати якісно новим етапом розвитку програми. 

БІЛЬШЕ НОВИН