Eng
43

Серія вебінарів присвячених Дню винахідника та раціоналізатора

17-26 вересня 2024 року викладачі кафедри менеджменту ПУЕТ і студенти-магістри спеціальності «Менеджмент та адміністрування» та «Бізне-адміністрування» в рамках вивчення дисципліни «Інноваційний менеджмент» і «Корпоративне управління та ситуаційний менеджмент» відвідали серію вебінарів присвячених Дню винахідника та раціоналізатора, який відзначається 21 вересня.

Винахідництво є рушійною силою прогресу, яка постійно змінює світ навколо нас, сприяє розвитку нових технологій, що розширюють можливості людства у науці, медицині, екології та багатьох інших галузях та сприяє вирішенню глобальних проблем для кращого майбутнього наступних поколінь. Завдяки винахідництву зміцнюється національна безпека, стимулюється розвиток освіти і науки та підвищується інноваційний імідж країни.

Цей захід об’єднав провідних представників Центрів підтримки технологій та інновацій (TISCs), центрів трансферу технологій, інноваційної сфери, науки, бізнесу та всіх, хто зацікавлений у розвитку інноваційного середовища, щоб обговорити актуальні питання інтелектуальної власності та її роль у стимулюванні інновацій.

В рамках вебінарів учасники дізналися про практичний досвід і поради від винахідників із наукового та бізнес середовищ, студентів та юних винахідників.

Так, 17 вересня 2024 року відбулася перша серія вебінару «Інтелектуальна власність як каталізатор розвитку інноваційного середовища», темою якої є Інсайти інноваторів з бізнес середовища. Представники бізнесу розказали, як вони використовували інтелектуальну власність для розвитку своїх компаній, захисту нових технологій та створення конкурентних переваг на ринку.

Спікерами першої серії були:

1. Юлія Дремлюга, Lead R&D Engineer Спін-офф стартап «R.Flo», тема виступу: Створення конкурентної переваги інноваційного продукту за допомогою інтелектуальної власності.

2. Андрій Гижко, Президент ТОВ «Інститут нанотехнологій та органічних продуктів «Авелайф», канд. екон. наук, заслужений економіст України, тема виступу: Використання відходів виробництва для отримання нових видів продукції з новими якісними характеристиками.

3. В’ячеслав Мороз, засновник бренду SMARTINHOUSE, тема виступу: Досвід у захисті інновацій та запуску нових продуктів на прикладі компанії SMARTINHOUSE.

4. Григорій Жовнір, юрист, розробник та винахідник спальних мішків з підігрівом від альтернативних джерел живлення, тема виступу: Стратегії захисту інновацій у сфері товарів для outdoor-індустрії та досвід управління ризиками.

19 вересня 2024 року – друга серія вебінару «Інтелектуальна власність як каталізатор розвитку інноваційного середовища», темою якої став Практичний досвід науковців-винахідників: Учасники отримали цінні поради та інформацію від науковців і дослідників, які поділилися своїми успіхами та викликами, що виникли при реалізації інноваційних проєктів та захисті інтелектуальної власності.

Спікерами другої серії стали:

1. Станіслав Барташевський, кандидат наук, доцент кафедри транспортних систем та енергомеханічних комплексів Національного техничного університету “Дніпровська політехника”. Однією з дисциплин, що викладає – патентознавство, активно залучає студентську молодь до винхідницької діяльностті, має понад 35 патентів з яких 30-разом зі студентами. Тема виступу: “Lab to Market – шлях до успіху”.

2. Ірина Білоус, керівник Центру підтримки технологій та інновацій (TISC) у Вінницькому торговельно-економічному інституті ДТЕУ, кандидат юридичних наук, доцент кафедри права ВТЕІ ДТЕУ, адвокат Ради адвокатів Вінницької області. Тема виступу: “Патентний тролінг в Україні: проблеми та шляхи вирішення”.

3. Павло Карножицький, аспірант НТУ “ХПІ”, Project Manager, тема виступу: “З життя молодих науковців: як приборкати стартап”.

24 вересня 2024 року – третя серія вебінару «Інтелектуальна власність як каталізатор розвитку інноваційного середовища», темою якої стали Кейси студентських інноваційних проєктів – студенти, які досягли успіхів у розробці та втіленню нових проєктів або створенні та розвитку власних стартапів, поділилися своїм досвідом про те, як інтелектуальна власність допомогла їм у досягненні успіху.

Спікерами третьої серії стали:

1. Іван Новосьолов, CMO at MechLab 3D. Тема виступу: «Кейс MechLab 3D».

2. Микита Найда, аспірант кафедри акустичних та мультимедійних електронних систем КПІ ім. Ігоря Сікорського. Тема виступу: «Широкосмуговий акустичний вушний ехо-спектрометр».

3. Дмитро Савченко, магістр кафедри технології жирів та продуктів бродіння НТУ «ХПІ». Тема виступу: «Сучасний стартап напрям в НТУ «ХПІ» – від наукових досліджень до технологічного стартап проекту»

4. Сергій Пузько, PhD, засновник та CEO компанії CupCorn, що спеціалізується на виробництві одноразової еко посуди з кукурудзяного крохмалю. Теми виступу: «Інтелектуальна власність як ключовий фактор успіху інвестицій на пре-сид та сид стадіях».

26 вересня 2024 року – четверта серія вебінару «Інтелектуальна власність як каталізатор розвитку інноваційного середовища», темою якої є «Ідеї та досягнення юних талантів». Під час вебінару спікери поділилися дієвими стратегіями розвитку винахідливості та нададуть поради, які допоможуть перетворити творчі задуми на практичні рішення для суспільства. А також висвітлять ініціативи IP офісу у сфері освіти, спрямовані на виховання нового покоління винахідників та забезпечення шкіл матеріалами для вивчення основ інтелектуальної власності.

Спікерами четвертої серії були:

1. Іван Тютько, учень 9 класу Чижиківського ЗЗСО I-III ступенів ім. А. Гнатишина, переможець Всеукраїнського конкурсу «Енергія і середовище» (2021, 2023 роки), лауреат ХХІІІ Всеукраїнського турніру юних винахідників і раціоналізаторів (2023 р.) та дипломант III ступеня Всеукраїнської олімпіади учнівського дослідництва (2023 р.), поділиться результатами своїх досліджень у сфері використання нестандартних відновлювальних паливних матеріалів для підвищення ефективності енергозабезпечення

2. Марина Стойкова, вчителька географії та керівниця науково-дослідницьких проєктів, розкриє досвід організації науково-дослідницької роботи з учнями, зосередившись на темі «Краєзнавство як метод активізації пізнавальної діяльності»;

3. Ольга Кулініч, начальниця Департаменту «Академія інтелектуальної власності» ІР офісу, розповість, як завдяки інтеграції творчих підходів в освітні програми можна ефективно ідентифікувати та розвивати креативний потенціал дітей, сприяючи їхній подальшій професійній самореалізації;

4. Анастасія Ярмолюк, начальниця відділу розвитку мережі центрів підтримки технологій та інновацій (TISC) департаменту розвитку інновацій ІР офісу, поділиться тим, як професійно-технічні заклади сприяють підготовці кваліфікованих фахівців.

Цей захід допоміг учасникам розширити свої знання, отримати практичні поради, знайти нові можливості для розвитку та співпраці, а також ефективніше використовувати інтелектуальну власність як інструмент для інноваційного розвитку.

Дякуємо спікерам та Команді департаменту «Академія інтелектуальної власності» Державна організація «Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій» (УКРНОІВІ) за цікавий просвітницький захід і сподіваємося на подальшу співпрацю.

БІЛЬШЕ НОВИН