Щорічне обговорення освітньо-професійних програм «Право» та «Публічне адміністрування» зі стейкхолдерами
Для забезпечення якості освітньої діяльності важливим є постійний процес актуалізації освітньо-професійних програм з метою забезпечення їхньої відповідності сучасним вимогам. Кафедра правознавства щорічно проводить обговорення цих програм. Із 23 січня 2024 року стартував марафон з обговорення освітньо-професійних програм, в якому беруть участь зацікавлені сторони. Свої пропозиції надали роботодавці, здобувачі вищої освіти та їх батьки, представники академічної спільноти.
- «Марафон» розпочався із обговорення освітньо-професійної програми «Право» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 081 Право.
Четвертак Дмитро Юрійович – помічник начальника управління кадрового забезпечення ГУНП в Полтавській області зазначив, що поліція Полтавщини давно співпрацює із нашим університетом та кафедрою правознавства, а освітньо-професійна програма відповідає вимогам, дозволяє студентові здобути необхідні знання і навички для подальшого працевлаштування, в тому числі в правоохоронних органах. Пан Дмитро порекомендував додати для вивчення навчальні дисципліни «Юридична психологія», «Судові та правоохоронні органи України» та дисципліну, яка б забезпечувала студентів знаннями антикорупційного законодавства.
Крилов Олександр Борисович – адвокат в Адвокатському об’єднанні “АДВОКАТСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ “КРЕДЕНС”” висловив свою думку щодо важливості збереження та розвитку розгалуженої мережі університетів у країні. Олександр Борисович зупинився на позитивних сторонах освітньо-професійної програми Право. На його думку, ОПП гармонійно поєднує в собі теоретичну та практичну підготовку. Як практикуючий адвокат, відзначив необхідність вивчення майбутніми правниками таких дисциплін, як «Юридична деонтологія», «Адвокатура України», «Нотаріат України», які присутні в цій ОПП серед обов’язкових дисциплін. Його рекомендація полягає у впровадженні вибіркової дисципліни, пов’язаної з документознавством, яка б сприяла формуванню практичних та аналітичних навичок, необхідних для успішної професійної діяльності в сфері права.
Материнко Марина Олександрівна – суддя Октябрського районного суду міста Полтави звернула увагу на необхідність вивчення такої дисципліни як «Правниче письмо», що стає все більш популярною серед правничих шкіл. Навички правничого письма сприяють розвитку чіткості та логічності мислення. Важливо, щоб юридичні документи були зрозумілими та логічно структурованими, щоб уникнути непорозумінь. Пані Марина подякувала за плідну співпрацю, адже студенти цієї ОПП постійно проходять практику в Октябрському районному суді міста Полтави та щоразу отримують схвальні відгуки.
Мельник Катерина Сергіївна – випускниця першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 081 Право, здобувачка вищої освіти, група ПРм-11 подякувала кафедрі правознавства за можливість взяти участь у програмі академічної мобільності. Упродовж 1 семестру цього навчального року вона вивчала навчальну дисципліну «Право Європейського Союзу» (за факультативним курсом) в ПУЕТ та досягнула тих програмних результатів, які їй перезарахували у закордонному закладі вищої освіти.
Ільченко Вікторія Михайлівна – старший інспектор УМП ГУНП в Полтавській області (категорія стейкголдерів: батьки здобувачів) відзначила високий рівень викладання та професійної майстерності викладачів кафедри, адже донька, яка навчається на цій ОПП за заочною формою навчання дуже задоволена і має мотивацію продовжувати навчання та поєднувати службу в поліції.
Важливим є також врахування думки студентства, що навчається за цією ОПП. Щосеместрово проводиться анонімне анкетування серед студентів, де вони можуть висловити свою думку та надати цінні рекомендації. Результати цього опитування оприлюдено на сайті кафедри правознавства, а пропозиції та зауваження обов’язково враховуються.
- До обговорення освітньо-професійної програми «Право» другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 081 Право долучилися Четвертак Дмитро Юрійович, Крилов Олександр Борисович, Сухачов Олександр Олександрович – випускник першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 081 Право, здобувач вищої освіти, група ПРм-11 та інші стейкголдери.
Дмитро Юрійович зазначив, що дисципліни, які викладаються зі цією ОПП сучасні, новітні та відповідають професійному Стандарту, водночас зазначив, що роботи правника потребує також психологічної підготовки, тому радив би доповнити ОПП цим напрямом.
Олександр Борисович наголосив на необхідності вивчення професійної етики майбутніми правниками: для студентів-бакалаврів має бути певний вступ до фаху, а в магістрів-правників це вищий рівень усвідомленості та прив’язаності до професії. ОПП пан Олександр оцінив на «відмінно».
Олександр Олександрович поділився власними успіхами у професії по завершенні навчання за бакалаврською програмою. Він вважає, що магістратура в сфері права відкриває перед студентами двері для високого рівня юридичної компетентності та підготовки до викликів сучасного юридичного світу.
Окрім того, озвучено та взято до уваги пропозиції студентів, які надані ними у ході анонімного опитування.
- Відбулось обговорення освітньо-професійної програми «Публічне адміністрування» другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 281 Публічне управління та адміністрування.
Відгукнулась зі своїми слушними пропозиціями Співак Влада Олександрівна – заступник Директора Департаменту економіки і інвестицій Полтавської міської ради, начальник Управління стратегічного розвитку та озвучила інформацію щодо цільової комплексної програми гендерної професійної диверсифікації та розвитку полтавського спротиву і соціально-економічного захисту Полтавської міської територіальної громади.
Древаль Юрій Дмитрович – провідний науковий співробітник Національної академії правових наук України, доктор наук з державного управління, професор рекомендував забезпечити більше практичних занять, стажувань та проектних завдань, що дозволить студентам застосовувати теоретичні знання у реальних сценаріях; сприяти взаємодії з іншими спеціальностями та включити елементи міждисциплінарного навчання для більш комплексного розуміння проблем; ввести вивчення сучасних інструментів та технологій, які використовуються в публічному управлінні, таких як аналітика даних тощо; забезпечити участь експертів та практиків у проведенні лекцій, семінарів та майстер-класів, щоб студенти могли отримати практичний досвід.
Пєєв Станіслав Тодоров – здобувач вищої освіти, група ПАм-21, старший державний інспектор Відділу державного нагляду (контролю) у Полтавській області Державної служби України з безпеки на транспорті поділився враженнями від навчання, яке він завершує цього місяця. Пан Станіслав висловив пропозицію вдосконалити систему оцінювання, забезпечуючи відповідність досягнутим компетентностям, забезпечити прозору звітність щодо вимог та критеріїв оцінювання.
Викладачі кафедри правознавства висловлюють щиру вдячність усім, хто взяв участь у обговоренні освітньо-професійних програм. Рекомендації та корисні поради будуть неодмінно обговорені та враховані при перегляді освітньо-професійних програм та навчальних планів.