Eng
40

Солідарність партнерів університету з народом України!

На адресу університету надійшов лист від Альянсу європейських університетів, який дотримується принципу «З Європи – для Європи», розробляючи європейські рішення регіональних проблем.До Альянсу входять університети Австрії, Бельгії, Угорщини, Румунії, Латвії і Португалії.Текст та перелік підписантів заяви настільки промовистий, що подаємо їх повністю.

Заява Альянсу європейських університетів  E³UDRES² щодо ситуації в Україні

Ми, керівники партнерських установ, об’єднаних у рамках Альянсу європейських університетів  E³UDRES², рішуче засуджуємо акт агресії російських військ проти України, висловлюємо співчуття українському народу. Такий жахливий вчинок змушує нас ще більше усвідомлювати цінності європейської інтеграції та співпраці, а також роль альянсів європейських університетів. Наші заклади мають честь реалізувати амбітну мрію про побудову подальшого, інтегрованого рівня європейських вищих навчальних закладів, підтримувати студентів у ще більш міцному сприйнятті європейських цінностей, об’єднувати зусилля у вирішенні нагальних суспільних та глобальних викликів.

Ми зобов’язуємось розвивати подальші дії на підтримку української академічної спільноти.

• Наші заклади вжили невідкладних заходів для підтримки студентів з України шляхом надання фінансової та психологічної допомоги, запропонували 20 нових місць для навчання молодим людям, які змушені були покинути свою країну, або забезпечили 900 місць у студентських гуртожитках у сусідніх з Україною країнах. Подальші пропозиції обговорюються.

• Ми будемо шукати шляхи, як підтримати студентів та науковців з України в їх подальшому професійному розвитку, включаючи запрошення на майбутні заходи E³UDRES², такі як Living Labs, Hackathons та Bootcamp.

• Ми сподіваємося на швидке мирне вирішення конфлікту, поважаючи європейські цінності та співпрацю. Тоді ми будемо готові підтримувати українські університети в їх відновленні та розвитку, досліджуючи також можливості інтеграції деяких з них у діяльність нашого альянсу.

• У цих обставинах ми бачимо ще більшу потребу підкреслити розвиток громадян та демократичний аспект у рамках місії вищої освіти, стійкість до дезінформації та будемо відображати громадянські та демократичні компетенції в наших подальших планах та діяльності, збалансувавши їх з професійними компетенціями.

Завдяки нашому партнерству ми дізналися про силу спільного розвитку через спільну творчість. Тому ми хотіли б закликати наших студентів та колег із партнерських установ E³UDRES² запропонувати будь-які відповідні дії на підтримку українських студентів та науковців.

Ми також просимо Європейську Комісію та національні уряди забезпечити рамкову угоду та необхідні тимчасові фінансові та нормативні положення, які дозволять вищим навчальним закладам підтримувати та залучати наших українських колег з академічної спільноти до нашої діяльності.

На завершення хочемо похвалити тих росіян, які висловили свою незгоду з війною, агресією і стоять за межами згаданих вище цінностей, незважаючи на потенційні ризики.

Від імені спільноти E³UDRES² члени виконавчого комітету E³UDRES²

Ханнес Раффаседер

член Виконавчої ради, директор з досліджень та інновацій, Університет прикладних наук Санкт-Пельтен, Австрія

Педро Домінгіньюс

Президент Політехнічного інституту м.Сетубал, Португалія

Іштван Сабо

Проректор Угорського університету сільського господарства та природничих наук, Угорщина

Марк Вандевалле

Генеральний директор, Університетский коледж Левен-Лімбург, Бельгія

Флорін Драган

Ректор Політехнічного університету Тімішоари, Румунія

Гатіс Крумінс

Член Виконавчої ради Відземського університету прикладних наук, Латвія

1 березня 2022 року

E³UDRES², Залучений і Підприємницький Європейський Університет як Драйвер для Європейських Розумних та Стійких Регіонів, є Альянсом європейських університетів, який об’єднує амбітні, гнучкі, малі та середні університети та університети прикладних наук із шести європейських країн (Австрія, Бельгія, Угорщина, Латвія, Португалія, Румунія), міцно закріплені у своїх регіонах, які задовольняють потреби та розвиток своїх громад через міжнародне співробітництво та спільні можливості.

www.eudres.eu // office@eudres.eu

1740
БІЛЬШЕ НОВИН