Eng

26

Солідарність закордонних партнерів університету з народом України!

На адресу університету надійшов лист від ректора Університету Миколаса Ромеріса (Вільнюс,Литва), в якому він висловлює «сильну підтримку народу України, який бореться за свою незалежну державу та право жити у свободі, демократії та мирі».Текст листа про можливі форми допомоги викладачам і студентам додаємо.Широкий спектр допомоги пропонують також колеги Сілезького політехнічного університету. Про нього – у листі сілезьких партнерів, який надійшов на нашу адресу.

Шановні представники української академічної спільноти,

Від імені академічної спільноти Університету Миколаса Ромеріса (МРУ, Вільнюс, Литва) я хотів би висловити нашу сильну підтримку народу України, який бореться за свою незалежну державу та право жити у свободі, демократії та мирі.

Академічна спільнота Університету Миколи Ромеріса висловлює свою солідарність з українською академічною спільнотою та вірить, що об’єднання дасть надію та силу у боротьбі за свободу.

Висловлюючи нашу підтримку українському народу та активно реагуючи на останні події, МРУ підготував план заходів підтримки, який включає гуманітарну, правову та інші види допомоги як для українців, які навчаються в університеті, так і для всієї академічної спільноти України. МРУ готовий оперативно шукати різноманітні шляхи підтримки представників  української наукової спільноти у міжнародному просторі та надавати швидку допомогу, у разі потреби, притулок чи  підтримку.

Активні заходи гуманітарної, правової та інших видів допомоги для українців, які навчаються в МРУ, а також для партнерів в Україні детальніше за посиланням: https://www.mruni.eu/en/news/mru-to-provide-support-to-ukrainian-students-academics/

Наші заходи підтримки:

  • Представників академічної спільноти та їхні сім’ї,  за потреби, розмістять у гуртожитках МРУ у Вільнюсі та Каунасі – уже заплановано та підготовлено 100 кімнат на 290 місць.
  • Викладачі та члени їх сімей зможуть продовжувати працювати віддалено, перебуваючи в Литві – університет тимчасово забезпечить комп’ютерним простором.
  • Студенти українських вишів, які прибули до Литви, зможуть продовжити навчання в безпечному середовищі МРУ, якщо навчання у їхніх університетах організоване дистанційно.
  • МРУ готовий запропонувати безкоштовне навчання та тимчасову матеріальну допомогу громадянам України, навчання яких уже припинено або для яких стане неможливим здобуття вищої освіти в Україні. Для вступу до МРУ, будь ласка, зв’яжіться з нами за електронною адресою study@mruni.eu  або за номером телефону +370 5 271 4674.
  • Громадяни України, які не можуть продовжити навчання в університетах країни, можуть зв’язатися з Центром академічних питань МРУ за електронною адресою arc@mruni.eu  щодо можливості продовження навчання в МРУ через процедуру перезарахування кредитів, здобутих в українських університетах.
  • Через можливі фінансові труднощі для існуючих студентів МРУ з України, плата за навчання / проживання може бути відтермінована на 3 місяці.
  • Можливість забезпечити трансфер до кампусу МРУ від литовсько-польського кордону.
  • Психологи, які працюють в університеті, готові надати послуги всім членам академічної спільноти.

Якщо у вас виникли питання щодо проживання, трансферу, будь ласка, зв’яжіться з нами за цим номером телефону або WhatsApp +370 659 732 82 (будні та вихідні).

МИ ЗА УКРАЇНУ

З повагою

Інга Жаленієн

Ректор Університету Миколаса Ромеріса

Дякуємо за підтримку колективу університету та народу України.

65
БІЛЬШЕ НОВИН