Eng

43

СПОЖИВЧА КООПЕРАЦІЯ УКРАЇНИ: ХРОНІКА ФРОНТОВИХ БУДНІВ

Сьогодні серед величезної кількості телефонних дзвінків, які щодня, як і кожен із нас, отримую від рідних, знайомих, колег, друзів, один особливо розчулив. Телефонували з Хмельницького кооперативного фахового коледжу Хмельницького кооперативного торговельно-економічного інституту із запитанням, чи можуть вони у «Вістях…», як це ми завжди робили до війни, привітати з ювілеєм свою колегу. Дуже хочеться зробити приємне достойній, талановитій людині, говорили мені по той бік слухавки.

Чому цей дзвінок розчулив до сліз? По-перше, від нього повіяло тим мирним, щасливим часом, коли колектив «Вістей…» у своєму офісі в самісінькому центрі столиці робив газету для нашої кооперативної спільноти. У ній була традиційна рубрика «Вітання», де ми розміщували привітання від наших читачів своїм колегам.

По-друге, це було так щиро і по-людськи – висловити бажання публічно привітати свою колегу навіть у такий скрутний час. Адже життя триває, і так хочеться, щоб у ньому й під час війни було місце для ось таких віншувань, захоплення, проявів уваги.

На жаль, із зрозумілих причин кооперативна газета «Вісті…» поки що не може йти до читача у звичний спосіб у звичному вигляді. Адже у Києві гаряче, і приїхати до редакції немає змоги навіть у тих працівників, які лишилися в стоиці, а це переважна частина колективу. По-друге, не працюють комбінати друку, порушена логістика доставки газет. Ми знайшли спосіб завдяки нашим колегам із апарату Укркоопспілки доносити своє слово про діяльність споживчої кооперації в умовах війни через офіційний сайт соор.ua.

Усе це тимчасово. І кожен із працівників дуже чекає на той день, коли ми знову зустрінемося в редакції і робитимемо справу, яку вміємо, знаємо, любимо.

Але ж війна – не привід не привітати з днем народження. Чи не так?

ВІТАННЯ

Ректорат, науково-педагогічний, педагогічний та студентський колективи вітають ЛЯШУК КАТЕРИНУ ПЕТРІВНУ, директорку Хмельницького кооперативного фахового коледжу Хмельницького кооперативного торговельно-економічного інституту, з ювілеєм, який вона святкує 17 березня.

Шановна Катерино Петрівно!

Професіоналізм – це звернена у професію творчість, а творчість – це відмова від стереотипного мислення, гнучкість та оригінальність, здатність інтуїтивно відчути правильність рішення, вміння генерувати велику кількість ідей, вміння знаходити найнезвичайніші шляхи розвитку та самореалізації.

Здатність навчати – найважливіша та найвідповідальніша іскра таланту, високого педагогічного дару. 

Ваша яскрава ефективна багаторічна праця є міцною та надійною опорою процвітання нашої альма-матер. 

Ви – патріот України, і надихаєте всіх своєю Вірою у Перемогу над ворогом, у перемогу добра над злом, світла над темрявою.

Хай примножуються здобутки на професійній ниві. Поваги та відданості від колег, підтримки та розуміння від друзів, любові та надійності від рідних.

Нехай кожне Ваше починання буде осяяне світлом Божої благодаті, заступництвом Янгола-охоронця та людською вдячністю!

 

ДНІПРОПЕТРОВЩИНА

Ксенія Анатоліївна Мазя, голова правління Нікопольського райспоживтовариства Спілки споживчих товариств «Спілка споживчих товариств Дніпропетровської області»

– Із 53 магазинів, які належать Нікопольському райспоживтовариству, абсолютна більшість працює. По всьому району в нас закрилися лише 4 торговельні заклади. На сьогодні наші магазини наповнені всією затребуваною у споживачів продукцією. Протягом минулого тижня ситуація з постачанням товарів у торговельну мережу значно поліпшилася. Візьму на себе сміливість стверджувати, що на прилавках кооперативних магазинів наявне все необхідне для нормального життя людей. Звісно, порівняно з довоєнним часом асортимент товарів не такий великий, але принаймні дефіциту немає. Це стосується зокрема продуктів харчування, а також засобів гігієни, мийних засобів і певної групи промислових товарів, які мають підвищений попит у буденному житті.

Об’єкти нерухомості, що належать споживчій кооперації, не зазнали ушкоджень, тобто матеріальна база повністю збережена.

Станом на 17 березня поки що жоден працівник із Нікопольського райспоживтовариства не призваний до лав Збройних Сил України. Двоє наших колег після відповідної реєстрації у військкоматі повернулися до виконання своїх робочих обов’язків. Стосовно ж тероборони – розумієте, це чоловіча справа, а переважну більшість працівників райспоживтовариства складають жінки. Тож вони продовжують працювати на робочих місцях. Але цим діяльність кооператорів не обмежується. Двоє місцевих підприємців, які орендують у нас приміщення, активно займаються волонтерством. Райспоживтовариство за запитами представників територіальної оборони та Збройних Сил України надає їм допомогу (переважно продуктами). У кількох кафе нами організовано харчування членів тероборони. За потреби надаємо й належні райспоживтовариству приміщення. А от біженців, якими опікуються кооператори в західних областях України, на Дніпропетровщині немає.

Крім того, на рівні всього Нікопольського райспоживтовариства наші працівники переказали свій денний заробіток на рахунок Збройних Сил України.

Ситуація в Дніпропетровській області порівняно з фронтовими і прифронтовими регіонами України спокійна, тож ми сумлінно працюємо для наближення перемоги.

ЛЬВІВЩИНА

Бродівська райспоживспілка

Голова правління Галина Моренова розповіла, що система працює на всі 100% можливостей, а її працівники просто герої трудового фронту. На Бродівщині кооператори мають міцну галузь громадського харчування, яка нині повністю задіяна на харчуванні як місцевого населення, територіальної оборони, так і тимчасово переселених наших співвітчизників. У кафе, шкільних їдальнях готують страви, які доступні за цінами для відвідувачів і завжди є в наявності.

– Люди віддають перевагу комплексним обідам, які практично реалізуємо за соціальними цінами, – каже пані Галина. Нам активно допомагають органи місцевої влади,  забезпечують наші заклади продуктами, а готують усе кооперативні досвідчені кухарі. Окрім цього, на кухні випікають, готують продукцію, яку відправляємо на фронт. Кожний кооператор нині опанував далеко не одну професію, також багато з них зайняті формуванням гуманітарної допомоги переселенцям, що надходить від місцевого населення. Допомагаємо й із розміщенням людей.

Городоцька райспоживспілка

Богдан Кориляк, голова правління

Наш кореспондент спілкувався з паном Богданом із самісінького ранку, коли той щойно повернувся з нічного чергування у місцевій територіальній обороні. З його розповіді дізналися, що споживча кооперація в районі працює стабільно, функціонують всі торговельні заклади, перебоїв з товарами першої необхідності поки немає. Працівники системи тісно співпрацюють із органами місцевого самоврядування, допомагають розміщувати тимчасово переселених українців.

Кооператори району дуже активно підтримують Збройні Сили України коштами. На сьогодні на рахунок ЗСУ переказано понад 100 тисяч гривень.

Радехівська райспоживспілка

Василь Смаль, голова правління:

– Ми щасливі, що є українцями, – каже пан Богдан, – наша нація нескорена і непереможна. У час воєнного вторгнення наших вічних ворогів, підлої москальні, кооператори демонструють нечувану єдність, згуртованість та високопродуктивну працю задля України, її Збройних Сил. Щодня підприємства системи, самі кооператори передають воїнам через волонтерів понад 200 кг випічки власного приготування, м’ясної продукції. Якщо в магазині працює два і більше продавців, то інколи на робочому місці лишається один, інші зайняті збиоанням гуманітарної допомоги, плетуть маскувальні сітки тощо. За ці дні системою переказано майже 40 тисяч гривень на рахунок ЗСУ.

КООПЕРАТИВНІ ЗАКЛАДИ ОСВІТИ

ЛЬВІВСЬКИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

7 березня один із найстаріших торговельно-економічних закладів Східної Європи та України відзначив 206 річницю від дня заснування.

У своєму зверненні, розміщеному на сайті ЛТЕУ, ректор Петро Куцик зазначив, що за свою історію університет пережив не одну війну, тож переживе і це російське вторгнення.

– На жаль, ворог безжально й цинічно знищує наш народ, вбиває дітей, авіаударами руйнує інфраструктуру міст та сіл, – зазначив Петро Олексійович. – Проте ми бачимо єднання цілої країни, хоробрість і високий професіоналізм наших воїнів, а також підтримку всього цивілізованого світу в боротьбі з агресором.

Нагадаємо, що університетська спільнота активно бореться з ворогом на різних фронтах. Так, у лавах Збройних Сил і територіальної оборони чимало випускників ЛТЕУ, а серед студентів і працівників багато волонтерів. Також університет фінансово долучився до підтримки Збройних Сил України, спільно з місцевим самоврядуванням допомагає вимушено переміщеним особам, зокрема і своїм студентам та їхнім родинам, із місць активних бойових дій.

– Наш заклад і надалі допомагатиме та віддаватиме все, що необхідно, для нашої перемоги, і після неї урочисто відзначимо 206 річницю від дня заснування університету, – пообіцяв Петро Куцик. – Ми великий народ великої, єдиної та незалежної країни! За нами правда та перемога!

Зазначимо, що відповідно до Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» та рішення штабу з надзвичайних ситуацій у Львівському торговельно-економічному університеті з 21 березня 2022 року будуть відновлені заняття в дистанційному форматі для здобувачів вищої освіти всіх рівнів, форм навчань, спеціальностей та освітніх програм.

Оксана Гуцул, Ярослав Бесклубенко, Михайло Мазур, Інна Куницька

З сайту Всеукраїнської центральної спілки споживчих товариств

70
БІЛЬШЕ НОВИН