Третя зустріч робочої групи «Global Legal Skills»
26 серпня 2022 року відбулась третя заключна зустріч віртуальної робочої групи «Global Legal Skills», організований у співпраці USAID та Legal Writing Institute, спрямована на підведення підсумків у напрацюванні напрямів співробітництва між академічними та студентськими спільнотами правничих шкіл України та США з метою підвищення рівня інтернаціоналізації та якості вітчизняної вищої юридичної освіти. До заходу долучилося понад 50 юристів з України, США та інших країн. Кафедру правознавства ПУЕТ представляв гарант освітньої програми «Право» бакалаврського рівня вищої освіти Олег Кульчій.
Пленарне засідання було розпочато із повідомлень представників обраних правничих шкіл України, з якими попередньо була відпрацьована методика налагодження безпосередніх контактів із представниками американських правничих шкіл з метою залучення їх до проведення гостьових лекцій чи викладання окремих курсів, а також для співробітництва у ході здійснення наукових досліджень чи рецензування статей українських науковців. Про свій досвід розповіли представники Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича, Києво-Могилянської академії, Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого та ін.
Наступним питанням порядку денного було ознайомлення із проектом UK-Ukraine Twinning, спрямованим на побудову партнерських інституційних відносин між університетами України та інших країн (на даний момент – передусім з Великобританії). Проект презентував представник Cormack Consultancy Group Гінтарас Степонавічюс, який повідомив про успішну побудову на даний момент 78 успішних партнерств між ЗВО України та Британії та запрошував залучитися до проекту представників правничих шкіл США.
З метою сприяння українським колегам у правничих наукових дослідженнях одним із питань пленарного засідання організаторами було передбачення презентацію можливостей використання Юридичної бібліотеки Конгресу (The Law Library of Congress). Співробітниці бібліотеки Анна Прайс та Барбара Бевіс розповіли про ключові колекції та сервіси бібліотеки, умови та порядок їх використання, ознайомили присутніх із можливостями, якими можна скористатися безпосередньо за допомогою веб-сайту. Ця доповідь викликала жвавий інтерес навіть у американських дослідників права.
В рамках останнього питання пленарного засідання професор правничої школи Іллінойського університету в Чикаго (University of Illinois Chicago) Марк Войцик (Mark E. Wojcik), який був одним із активних співорганізаторів заходу, презентував можливість розробки та викладання для українських студентів навчальної дисципліни порівняльно-правового характеру з робочою назвою «Правове регулювання сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності» («Sexual Orientation and Gender Identity Law»).
Наприкінці зустрічі учасники мали можливість обмінятися своїми думками та поставити питання організаторам та інших учасникам конференції. Було створено інформаційну базу, яка має стати основою для налагодження взаємодії та безпосередніх контактів між правничими школами та з окремими їх представниками.
Викладачі кафедри правознавства ПУЕТ опрацьовують базу наявних контактів та готують листи для запрошення американських професорів для проведення гостьових лекцій з окремих начальних дисциплін (передусім, правничого письма та з міжнародного права).