Eng
87

Титаренко  Артем: «Високі очікування повністю збіглися з реальністю»

Я навчався в одному з ліцеїв Харківської області. Саме там мені прищепили якщо не любов до навчання, то старанність та розуміння того, що освіта у житті відіграє величезну роль. Вчився завжди добре, приділяв особливу увагу улюбленим гуманітарним предметам, а ось із математикою та фізикою стосунки були натягнуті.

Але, навіть коли ти  впевнений у своїх силах, іноді  виникають сумніви: «Я не вступлю, я нічого не знаю, а всі, хто навчаються в університетах – або мажори, або щасливчики…». А ось і ні: вони багато працювали, і я собі доведу, що зможу так само.

Протягом навчання в ліцеї я розглядав різні варіанти:  військова справа,  програмування, психологія. Мої батьки завжди підтримували всі мої рішення.

Для вступу до ПУЕТ (цей заклад вищої освіти був пріоритетним в моєму списку) потрібно було набрати досить високі бали НМТ. З усіх предметів у мене були он-лайн репетитори. Почав активно готуватися лише у 11-му класі, тому було непросто. Головна складність – лінь, бажання провести час із друзями та надія, що на іспиті тобі дістанеться найпростіший варіант. Але я вчасно зрозумів, що мої старання обов’язково компенсуються результатами.

До університету я вперше приїхав в середині липня – це було захоплення з першого погляду. Відразу зрозумів, що хочу навчатися саме тут, на спеціальності «Комп’ютерні науки». За перші тижні навчання зрозумів, що високі очікування повністю збіглися з реальністю.

 Студенти спеціальності «Комп’ютерні науки» можуть спробувати свої сили у проєктуванні та розробці програмних засобів для систем різного призначення, використовувати інструменти для комп’ютерного аналізу, створення web-ресурсів, тестування та діагностики апаратних та програмних систем та мереж, використовувати комп’ютерну графіку у професійній діяльності, працювати з базами даних, вивчати моделі штучного інтелекту та інші напрями діяльності, що пов’язані з комп’ютерними науками.

Сам процес навчання в університеті відрізняється від школи. Ти тепер самостійна доросла людина, яка сама має розподіляти свій час: навчання, дозвілля, виконання завдань тощо. Дисциплінувати себе на першому курсі особливо непросто, але з часом адаптуєшся.

Поради, які я дав би собі, будучи в 11 класі: не відвертатися від мрії і прикласти всі зусилля для її досягнення. Навіть, якщо в тебе ніхто не вірить.

Можу впевнено сказати, що я зробив правильний вибір.

Бути студентом ПУЕТ– це цікаво, сучасно та круто!

БІЛЬШЕ НОВИН