Eng
119

У ПОЛТАВІ ВПЕРШЕ ПРОВЕЛИ «ДЕНЬ КАР’ЄРИ ЄС»

Організаторами якого виступили Полтавський університет економіки і торгівлі разом з Полтавським обласним центром зайнятості. Цей захід відбувся в рамках національного проекту «Інформаційна підтримка молодіжних Мереж ЄС в Україні» за ініціативи Представництва Європейського Союзу в Україні.

У холі приміщення триває реєстрація учасників. На другому ж поверсі уже розташовані столи з символікою Європейського союзу. Тут студенти відповідають на питання вікторини. Опісля вони візьмуть участь в розіграші призів. В якості нагород – футболки, кепки, та інші сувеніри від Представництва Європейського Союзу в Україні. На заході присутні заклади освіти міста Полтави, представники бізнесу, влади, громадські організації та активна молодь. Проводять у стінах «Полтавського університету економіки і торгівлі».

Олексій Нестуля, ректор «Полтавського університету економіки і торгівлі»

– Університет дуже плідно співпрацює з структурами Євросоюзу. Ми реалізовуємо зараз 18 програм обміну студентами університету та університетів Європейського союзу. Ми беремо участь у 2 грантових проектах по провадженню посад омбудсмена. 

Головною метою заходу є ознайомлення та поширення інформації про шляхи професійного зростання та кар’єрні можливості для молоді в контексті європейської інтеграції України. І ПУЕТ у сфері співпраці університетами та бізнесом країн ЄС надає  своїм студентам безліч можливостей.

Олексій Нестуля, ректор «Полтавського університету економіки і торгівлі»

– Напрямки співробітництва різні. І в науковій, і в освітній і практичній площині. Близько 300-400 студентів кожного року виїздить на літнє стажування на підприємства Європейського союзу. 

Цього дня поєдналася активна співпраця державного, громадського, академічного та бізнес сектору та молоді!

Інна Іщенко, директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полт.ОДА

– Розвиток людського потенціалу може бути забезпечений лише взаємодією. Науки, бізнесу та влади. Ми на обласному рівні підтримуємо такі заходи, оскільки співпрацюємо з країнами Європейського союзу. В першу чергу для просування продукту на Європеські ринки і щоб наші студенти могли отримувати якісні знання європейського зразка.

Дні ЄС в першу чергу розраховані на молодь.

Юрій Матвієнко, начальник управління освіти Полтавського МВК

– Той потенціал, який має наша молодь. Може бути взрощений та реалізований на просторах Полтавщини. І саме тому сьогоднішній захід відвідують багато учнів Полтавських шкіл. Вони в першу чергу бачать, що Полтавські виші готують спеціалістів європейського рівня, що Полтавські виші дають право здобувати кар’єру Європейського рівня. 

Під час Ярмарку вакансій молодь могла пошукати бажану професію та залишити свої контактні дані. Адже область потребує фахівців різного спрямування.

Катерина Клавдієва, директор Полтавського обласного центру зайнятості

– Сьогодні вже в Полтавській області заробітна плата 25 тисяч гривень. Це вже є нормою на великих підприємствах. І сьогодні кваліфіковані спеціалісти отримують і 30, і 40, 50 тисяч. І ло служби зайнятості звертаються фахівці з інших областей. Які готові приїхати в Полтавськ область і ми підшукуємо їм робочі місця. 

Після ознайомлення з Ярмарком вакансій для гостей провели панельну дискусію – «Найкращі професії майбутнього: чому варто інвестувати саме зараз». Крім цього для студентів проведено тренінги: Співбесіда на роботу твоєї мрії; Стартап: від ідеї до власного бізнесу та Як отримати стипендію на навчання за програмами Єразмус+.

В цей День студенти нашого міста мали можливість отримати поради від професіоналів щодо проходження стажування та практик в країнах ЄС,  працевлаштування, тонкощів написання резюме, проходження співбесід.

Анна РУЖІН, телеканал «Центральний»

https://central-ua.tv/news/36536/

БІЛЬШЕ НОВИН