Eng
118

У Полтавському університеті економіки і торгівлі студенти Полтавського фахового кооперативного коледжу виграли більше мільйона гривень

Йдеться про віртуальні гривні, які «заробили»  в умовному супермаркеті переможці фінальної гри «Крок до бізнесу» – учасники команди «Банкрут».  Такі змагання, а по суті бізнес-симуляція, в освітньому процесі Полтавського університету економіки і торгівлі існує з 2008 року. Нині Кубок виборювали чотири команди, які представляли умовні супермаркети. Там студенти заробляли акумульований прибуток за чотири квартали – напрацьовували різні стратегії, товарний асортимент і націнки.

ІГОР ЮРКО – керівник Молодіжного бізнес-центру: В таких іграх бізнес-симуляція наближена до життя. Тому що бізнес-симуляція – важлива складова підготовки менеджерів і спеціалістів торгівлі, щоб розвивати навички управління супермаркетом. Дуже корисно, щоб саме з першого курсу студенти зрозуміли, що їм треба вивчати, щоб в подальшому стати хорошими спеціалістами та керівниками команд.

Чемпіонати бізнес-симуляції «Крок до бізнесу» в ПУЕТ проводять з 2013 року – як серед студентів, школярів, учнів коледжів  так і серед підприємців. 

АЛІНА ТКАЧЕНКО – Директорка Навчально-наукового інституту денної освіти ПУЕТ: ПУЕТ – один з небагатьох університетів, а, можливо, навіть єдиний в Україні, який в своєму стратегічному напрямку освіти має «Підприємницький напрямок розвитку». В цьому контексті в університеті роблять дуже багато.  У нас давно діє Молодіжний бізнес-центр, який дав життя багатьом молодіжним стартапам. ПУЕТ –  один з кількох університетів України, який став переможцем програми Creative Spark при Британській Раді. Це – програма підтримки підприємництва в системі освіти через підсилення підприємницьких навичок. І це ще один аргумент на користь того, що ми одні з кращих в контексті підприємницької освіти. Раджу студентам завжди брати участь в таких активностях, які наші кафедри проводять дуже  багато.

Аліна Ткаченко наголошує, що майбутні управлінці, економісти, менеджери  мають постійно поліпшувати свої підприємницькі навички. Ще зі студентської лави втілювати свої стартами та бізнес-ідеї. Хай для початку це буде навіть якийсь невеликий інтернет-магазин. З часом хобі може перерости в бізнес і приносити непогані дивіденди.

ЛАРИСА НЕЩАДИМвикладачка Полтавського фахового кооперативного коледжу: Наші студенти із задоволенням беруть участь в таких заходах, як «Крок до бізнесу». Неодноразово наші студенти брали участь в Чемпіонаті «Крок до бізнесу», посідали призові місця. Цього разу у нас було навіть більше бажаючих взяти участь в грі, ніж це дозволяють правила для команд. Адже це для дітей цікаво, дуже мотивує – вони вирішують практичні завдання, бачать конкретний результат. Це мотивує  до майбутньої професійної діяльності. Тому, ми вже домовилися з ПУЕТ продовжити на базі університету проведення серії таких ігор. 

СОФІЯ ДРОБИНАстудентка ПУЕТ, спеціальність «Міжнародні економічні відносини»: Такі ігри потрібні, перш за все, для розвитку навичок комунікації та логічного мислення. Наша команда відзначила, як найцікавіше та найпрактичніше питання про те, як працює механізм націнок, як вона впливає на попит, на пропозицію.  А загалом, всі питання дуже цікаві і, як на мене, не важкі. Це, коли вперше грала, то було важко.

ВІКТОРІЯ ПЕРЕВЄРЗЄВА, студентка Полтавського фахового кооперативного коледжу, спеціальність «Підприємництво, торгівля та комерційна логістика»  – капітан команди-переможниці «Банкроти»: Перед стартом гри вирішили піти від зворотнього і так незвично назвали команду – «Банкроти», а вона для нас виявилася щасливою. Завдання були не складні, бо ми перед цим багато готувалися, читали – як правильно формувати закупівлі майбутні, яку націнку ставити, як відслідковувати попит споживачів, аналізувати конкурентів  і таке інше. На прикладі гри ми можемо побачити, як це все відбувається в реальному житті.  

Переможці фінальних змагань «Крок до бізнесу» – члени команди «Банкрот», крім перехідного трофею, отримали книги з економіки  та запрошення від Молодіжного бізнес-центру ПУЕТ на тренінги «Як написати грантову заявку» та «Як розпочати власний бізнес».

БІЛЬШЕ НОВИН