Eng

30

У ПУЕТ відбулася презентація проекту «Creative Spark: Higher Education Enterprise Programme»

Креативні індустрії в бізнесі належать до галузі, що динамічно розвивається. Полтавський університет економіки і торгівлі спільно з ГО «Центр освіти дорослих Полтавщини» та університетом Портсмуту (Велика Британія) став переможцем грантової програми «Creative Spark: програма підтримки підприємництва в системі освіти» за підтримки Британської Ради. У рамках проекту передбачається створення спільної британсько-української освітньої програми із креативного підприємництва, проведення зимового табору та конкурс бізнес-ідей.

Загалом проект являє собою п’ятирічну ініціативу, спрямовану на підтримку міжнародних університетських та інституційних партнерств для розвитку підприємницьких навичок і креативної економіки в семи країнах: Україні, Казахстані, Узбекистані, Киргизстані, Азербайджані, Вірменії та Грузії за підтримки Великої Британії. Одними з основних завдань цього проекту є підвищення обізнаності українців про підприємництво, зокрема у сфері креативних індустрій, підвищення рівня кваліфікації українських спеціалістів шляхом вивчення досвіду британських колег; удосконалення підприємницьких навичок серед фахівців у сфері креативних індустрій.

29 жовтня у приміщенні Полтавського університету економіки і торгівлі відбулася презентація проекту під гаслом «Співпраця бізнес – університети Британія – Україна». Захід відвідали понад 120 учасників, серед яких представники місцевої влади, громадських організацій, освітяни та студенти полтавських закладів вищої та середньої освіти. З вітальними словами до присутніх звернулися ректор університету Олексій Нестуля, заступниця міського голови з питань діяльності виконавчих органів (економічні й соціальні питання) Тетяна Юрченко; виконавча директорка ГО «Центр освіти дорослих Полтавщини» Інна Чайка.

Про можливості Британської Ради для освітян та громадських організацій розповіла Віта Світлична, координаторка освітніх проектів Британської Ради в Україні.

Інною Пахомовою, директоркою Інституту проектів та інновацій ПУЕТ, було презентовано активності й анонсовано заходи в рамках проекту «CreativeSpark: Higher Education Enterprise Programme», а також можливості університету для співпраці з бізнесом.

Асоційований керівник школи машинобудування та конструкторських розробок Університету Портсмуту Джована Радулович поділилася із присутніми досвідом співпраці між бізнесом та університетами у Великій Британії. Цікаво, що Портсмутський університет є спонсором місцевої футбольної команди. До того ж, Джована Радулович презентувала спільні наукові розробки студентів та викладачів університету, впроваджені на підприємствах Великій Британії. Логічно, що співпраця університетів і бізнесу передбачає двосторонній діалог. Саме тому своєю історією успіху поділилася Ірена Радованович, ІТ-консультантка, експертка з консалтингу і проектного менеджменту, підприємниця. Вона презентувала найуспішніші європейські стартапи та розповіла мотиваційну історію про свій підприємницький досвід.

74
БІЛЬШЕ НОВИН