Eng
25

Участь у воркшопі щодо найкращих практик у сфері правопросвіти та інформування біженців та впо про їхні права (Республіка Польща)

У період з 21 по 25 квітня 2024 року старший викладач закладу вищої освіти кафедри правознавства Вікторія Орел взяла участь у воркшопі щодо найкращих практик у сфері правопросвіти та інформування біженців та ВПО про їхні права, який відбувся у Республіці Польща.

Проєкт «Посилення прав українських ВПО та біженців через правопросвіту» реалізовується Асоціацією юридичних клінік України (АЮКУ) у співпраці з Інститутом Рауля Валленберга (RWI) та Фундацією польських юридичних клінік (PLCF).

Відповідно до умов проекту учасники з України, Швеції та Польщі взяли участь у серії навчальних візитів. Серед них:

  • Зустріч з членом правління Фонду “Український дім” (Ukrainian House Foundation). Основною метою Фундації “Український дім” є допомога та підтримка української громади в Польщі через інформаційну, освітню та культурну діяльність.
  • Зустріч з доктором Малгожатою Джевановською, координатором секції з питань біженців Варшавської юридичної клініки (факультет права та адміністрації, Варшавський університет).
  • Візит до одного з найбільших колективних притулків з європейськими юристами.
  • Зустріч з Анною Домбровською у Фундації Homo Faber (м. Люблін). Візія Homo Faber Foundation – це Люблін, в якому кожна людина відчуває себе вільно і безпечно, повністю користується своїми правами, незалежно від статі, фізичного здоров’я, національного та етнічного походження, “раси”, кольору шкіри, психосексуальної орієнтації, релігійних переконань, світогляду, політичних поглядів, рівня добробуту, віку чи будь-якої іншої ознаки.
  • Зустріч з доктором Томашем Сєньовим – координатором секції з питань біженців Юридичної клініки Люблінського католицького університету, головою правління Інституту верховенства права (Rule of Law Institute) (Люблінський католицький університет).

Метою Rule of Law Institute є підтримка ініціатив, спрямованих на підвищення правової свідомості в суспільстві, безперервний професійний розвиток юристів, популяризація знань європейського права та ідеї європейської інтеграції, ініціатив щодо захисту прав людини та реформування юридичної освіти.

  • Зустріч у Варшавському центрі підтримки сім’ї (Warszawskie Centrum Pomocy Rodzinie). Центр є муніципальною установою у Варшаві, яка, серед іншого, допомагає біженцям та іноземцям з дозволом на проживання у соціальній інтеграції.
  • Семінар за участю Зузанни Кацюпської, керівника юридичного відділу Асоціації “Правове втручання”, та Юлії Арсірій, адміністратора Координаційного центру правової допомоги при Національній раді юрисконсультів (Krajowa Rada Radców Prawnych). Асоціація правового втручання вважає, що рівність і гідність кожної людини є основою здорового права. Тому вони прагнуть забезпечити дотримання прав осіб з досвідом біженців та мігрантів, щоб кожна людина могла відчувати себе бажаною в Польщі. Національна рада юридичних радників є виконавчим органом Національної асоціації адвокатів.

Низка заходів, проведених у межах воркшопу, сприяє обміну досвідом та знаннями між учасниками з різних країн та організацій, спрямована на підвищення правової свідомості та захисту прав біженців та ВПО. Участь у таких заходах допомагає створити ефективні механізми для захисту прав цільової групи та сприяє їхній соціальній інтеграції в нових умовах проживання.

60
БІЛЬШЕ НОВИН