Eng

36

УЧАСТЬ У ЗАСІДАННІ КРУЛОГО СТОЛУ “ВІЙНА РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ ПРОТИ УКРАЇНИ (2014-2022 РР.): ІСТОРИЧНІ, ЮРИДИЧНІ ТА МІЖНАРОДНІ АСПЕКТИ”

<>

26 травня 2022 р. відбувся круглий стіл на тему: «Війна Російської Федерації проти України (2014-2022 рр.): історичні, юридичні та міжнародні аспекти», ініціатором якого стала кафедра історії держави, права та політико-правових учень юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка. Модератор заходу – І. Й. Бойко, д.ю.н., проф. завідувач кафедри історії держави, права та політико-правових учень.

Метою круглого столу є аналіз причин та передумов російсько-української війни, характеристика ідеології рашизму, правова оцінка російської збройної агресії проти України та злочинів російської армії, аналіз історичних, юридичних та міжнародних аспектів російсько-української війни, визначення стратегічних завдань сучасної юридичної науки і освіти України в умовах російсько-української війни.

До участі в круглому столі долучилися науковці, аспіранти та представники органів державної влади, освітніх і громадських організацій. Старший викладач кафедри правознавства Вікторія Орел виступила з доповіддю «Причини повномасштабної війни Росії проти України (2022)».

Відбулася цікава дискусія з таких напрямів: історико-правова оцінка рашизму – політичної ідеології та соціальної практики владного тоталітарного режиму Росії кінця XX – початку XXI ст.; роль національної історії держави і права у національно-патріотичному вихованні студентів юридичних вузів, майбутніх юристів та державних діячів; причини і наслідки не належного врахування українськими політиками національного та зарубіжного історичного досвіду державотворення; роль державного лідера і національної політичної еліти у зміцненні держави; значення української дипломатії у зміцненні міжнародного авторитету України; цінність Збройних Сил України у забезпеченні захисту територіальної цілісності та державного суверенітету України; значення волонтерства у захисті української держави; роль міжнародних партнерів у захисті України; стратегічні завдання юридичної науки і освіти в умовах російсько-української війни.

БІЛЬШЕ НОВИН