Eng
94

Випускники університету займаються розробкою наземних дронів

Випускник 2012 року напряму “Інформатика” Дегтярь Дмитро є одним із співзасновників громадської організації “Спалах життя” (http://flashoflife.org.ua/). Разом з однодумцями він активно працює над різноманітними розробками, що допомагають нашим військовим. Один із учасників команди — Ричков Максим, випускник спеціальності “Комп’ютерні науки” 2020 року.

Дмитро має понад 10 років досвіду роботи за здобутим в ПУЕТ фахом — в сфері IT; працював фрілансером та в різних компаніях. За час кар’єри вже розробив понад 100 веб-сайтів на CMS WordPress від PSD/Sketch макетів до готового продукту. Протягом 2019-2021 років працював з CMS WordPress на позиції DevOps в SEO-відділі продуктової компанії, де автоматизував багато процесів адміністрування для великої кількості сайтів WordPress на різних VPS за допомогою PHP-скриптів та WP-CLI. Має значний досвід роботи з базами даних, WordPress, WP Rest API, XML-RPC, забезпечував безпеку сайтів на CMS WordPress. Зараз працює з WordPress та Laravel.

Максим — Junior React developer з 1 роком комерційного досвіду та 1 роком самоосвіти під егідою досвідченого ментора у сфері front-end розробки паралельно з роботою за межами ІТ-домену. Розробив близько 10 різних навчальних проектів. Зараз працює в невеликій компанії на посаді junior front-end розробника. Займається підтримкою кількох великих застарілих проектів. Основна робота полягає в розробці складного та великого онлайн-каталогу з самого початку, його вдосконаленні та підтримці. Має досвід роботи з TypeScript, Redux Toolkit, Formik, Yup та іншими пакетами.

Після початку повномасштабної війни Дмитро та Максим об’єдналися з друзями та створили “Спалах життя”, щоб, окрім роботи в IT, також допомагати силам оборони своїми знаннями та навичками. Головними цілями громадської організації є:

  • 3D друк різних деталей та компонентів для військових;
  • розробка багатоцільових наземних дронів;
  • виготовлення системи скидів.

Основною технологією для проектів ГО “Спалах життя” і напрямком розвитку є 3D друк. Для розробки систем скидів плат ініціації та наземного дрону для розмінування також ведеться робота з радіоелектронікою, пайка та програмуванням плат на базі Ардуіно, STM32.

Більше дізнатися про результати роботи ГО “Спалах життя” та способи посприяти в допомозі ЗСУ можна в соціальних мережах (https://www.instagram.com/flash_of_life_ukraine/) або на офіційному сайті (https://flashoflife.org.ua/assistance-ukrainian-armed-forces/), розробниками якого є Дмитро та Максим.

Подібні ініціативи є вкрай корисними та необхідними під час війни.

БІЛЬШЕ НОВИН