Eng

20

Виступ голови Правління Укркоопспілки на засіданні EuroCOOP

23-24 березня 2022 року в м. Софія, Республіка Болгарія відбулося засідання Правління Європейської спільноти споживчих товариств – Euro COOP. Значна увага була приділена обговоренню ініціатив, які кожен член реалізує на національному рівні для підтримки українських споживчих кооперативів у ці важкі часи: пожертвування, збір коштів, розміщення, гуманітарна допомога. Крім того, Правління  розглянуло дії, які можна було б здійснити разом як Європейській спільноті, та можливість зробити свій прямий внесок у Coop Ukraine.

З цієї нагоди члени висловили свою солідарність з доктором Іллею Гороховським, головою Coop Ukraine та першим віце-президентом Euro Coop, щодо катастрофічної ситуації, у якій опинилося населення України, включаючи його власну родину, протягом цих безпрецедентних тижнів. Було продемонстровано відеозвернення Голови, у якому відображено справжню реальність ситуації в країні та її грубі наслідки для мирного населення, місцевих громад та споживчої кооперації.

У дусі співпраці Правління одноголосно прийняло Декларацію миру, яка закликає до негайного припинення війни та підтверджує ідентичність кооперації. Ось витяг:

«Euro Coop закликає припинити війну в Україні.

Новина про війну Росії проти України шокувала весь світ. Війна є загрозою не лише життю та здоров’ю народу України, а й світовій спільноті, якщо вона вийде за межі України. Кооперативи ґрунтуються на цінностях, які несумісні з війною. Ми виступаємо за співпрацю, а не за конфронтацію. Кооперативи – це організації, орієнтовані на людей, які працюють разом з метою колективного прогресу. Взаємна підтримка та солідарність є основними елементами ідеї кооперації. Таким чином, ми серйозно переживаємо гуманітарну кризу, що розгортається, спричинену внутрішнім переміщенням та масовим виїздом цивільного населення. Оскільки організації, які керуються цінностями, були засновані 178 років тому з метою покращення засобів до існування людей, ми висловлюємо занепокоєння щодо потенційного впливу конфлікту на підвищення продовольчої безпеки на національному, регіональному та глобальному рівні».

БІЛЬШЕ НОВИН