Eng

16

Виїзне засідання членів Полтавської обласної організації Національної спілки краєзнавців України

Діяльність Полтавської обласної організації НСКУ (голова – д.і.н., проф., ректор Олексій Нестуля) є важливим складником формування інтелектуального, дослідницького, патріотичного середовища в Полтаві й Полтавській області. Тематичні заходи, нові книги й публікації, презентації цікавих проєктів і здобутків, популяризація досліджень з історії регіональних локацій, наукові конференції – це далеко неповний перелік діяльності членів краєзнавчої спільноти.

Практика організації виїзних засідань НСКУ була запропонована її головою Олександром Реєнтом і довела свою ефективність.

12 вересня 2021 року на запрошення колективу Національного музею-заповідника М.В. Гоголя велика група членів краєзнавчої спільноти побувала  у селі Гоголеве Миргородського району Полтавської області. Колектив співробітників музею на чолі з директоркою Лідією Єнко познайомив науковців з локаціями  музейного комплексу, історією його створення, пам’ятками й колекціями музею. Краєзнавці також ознайомилися з фондами бібліотеки та архіву науково-культурного центру Національного музею-заповідника. Якщо з науковими цілями гостями Центру здебільшого були літературознавці, дослідники творчості Миколи Гоголя, то історики і краєзнавці вперше обговорювали перспективи подальшої  співпраці, можливості музейного комплексу і науково-культурного центру.

Науковий співробітник музею-заповідника Ярослав Єнко презентував документальний фільм про чоловічий Свято-Михайлівський монастир, вперше дослідивши його історію ХVІІ – ХІХ ст.

Співробітники музею-заповідника продемонстрували креативні форми екскурсій для відвідувачів, в тому числі театралізовані, з представленням сюжетів і героїв творів Миколи Гоголя. Учасники виїзного засідання подякували за організацію зустрічі та високо оцінили її результативність.

БІЛЬШЕ НОВИН