Eng

57

Заходи до Всесвітнього дня психічного здоров’я

До Всесвітнього дня психічного здоров’я, якій за ініціативою Всесвітньої організації охорони здоров’я з 1992 року відзначають 10 жовтня, в Полтавському університеті економіки і торгівлі 7 жовтня спільними зусиллями Психологічної служби та кафедр: педагогіки та суспільних наук; правознавства; менеджменту; української, іноземних мов та перекладу було організовано Круглий стіл на тему: «Соціальні та психологічні чинники підтримки та збереження психічного здоров’я» (12:40-14-00, ауд. 330). В заході брали участь студенти бакалаври та магістри різних курсів та спеціальностей.

На розгляд присутніх для обговорення було представлено таки теми:

 1. Стан психічного здоров’я населення в Україні та в світі – спікери Бороденко Анна ( Пр м-21); Сухозад Олег (Пр м-21); Олійник Євгенія (Філ м-11).

2. Історія Міжнародного дня психічного здоров’я – місія та цілі, актуальна тематика – спікерка Гриб Альбіна, (Мен б-11).

3. Правові засади, міжнародне та вітчизняне законодавство щодо охорони психічного здоров’я населення – спікер Хмельницький Євген ( Пр м-21)

4. Концепція Державної цільової програми охорони психічного здоров’я в Україні на період до 2030 – спікерка Бриж Анна ( Пр м-21).

5. Проблема насильства та обізнаності людини щодо прав людини та захисту особистих кордонів – спікери Нос Юліана (Філ м-11); Трибрат Богдан, (Філ м-11).

6. Ставлення суспільства до психічного здоров’я та хвороби в різні історичні епохи – спікерка Борисенко Валентина (Мен б 11).

7. Сучасні методи психологічної та психіатричної допомоги – спікер Цимбалюк Артем (Пр м-21).

З презентаціями доповідей можна ознайомитися за посиланням: https://drive.google.com/drive/folders/1KrTbKRgukT6vewu4Jfeac1EHQK_rFxl7?usp=sharing

Мета заходу – привернути увагу студентів, кураторів, викладачів до цієї теми та інформувати про важливість підтримки психічного здоров’я. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, кожна четверта людина у світі протягом життя може мати психічний розлад. Національна психологічна асоціація як фахове об’єднання, закликає у цей день поширювати наукові матеріали щодо теми психічного здоров’я, ділитися контактами ліній та мереж доступної допомоги. Пропонує об’єднатися у боротьбі з упередженнями й міфами, та зайвий раз нагадати оточенню, що фахова допомога доступна, і звертатися за нею зовсім не соромно.

Психолог Тодорова Ірина підвела підсумки круглого столу, нагадала учасникам про основні засоби психогігієни та наявні ресурси для отримання психологічної підтримки.

БІЛЬШЕ НОВИН