Жвавий інтерес серед ЗМІ різних регіонів викликав візит посла у ПУЕТ
Неформальне визнання європейського рівня освіти.
«НАДЗВИЧАЙНО ВРАЖЕНИЙ ВАШОЮ РОБОТОЮ».
Такий відзив у «Книзі почесних гостей» Полтавського університету економіки і торгівлі залишив після ознайомлення з його діяльністю посол ЄС в Україні Матті Маасікас.
Пан посол відзначив зручність розташування університетського кампусу – у центрі міста – та сучасний рівень його інфраструктури: навчального корпусу, гуртожитків, спортивних залів, футбольного поля, бібліотеки, закладів харчування, Центру мистецтв.
Особливо ж вразили пана Посла результати співробітництва Полтавського вишу з Програмою ЄС «Erasmust+»: з 2017 р. нею профінансовано 55 проєктів обміну студентами й співробітниками ПУЕТ з 29-ма університетами 11 країн Європи (Італія, Іспанія, Польща, Литва, Словенія, Хорватія та ін.). Активно співпрацює ПУЕТ і з університетами Туреччини та Великої Британії.
Не випадково посольство Європейського Союзу в Україні вже три роки поспіль доручає ПУЕТ організацію й проведення на Полтавщині Днів кар’єри ЄС в Україні.
Для студентів і співробітників ПУЕТ міжнародні проєкти відкривають можливість пройти тривале навчання чи стажування у європейських університетах, або ж прослухати освітні курси від їх провідних викладачів у своєму виші, а університету – відповідати сучасним вимогам до якості його діяльності.
Цей критерій є основним для європейських та інших фондів, які фінансують міжнародні освітні проєкти, адже заявки на них подають закордонні університети-партнери.
Тому ПУЕТ 2015 р. перейшов на навчальні плани світових лідерів у підготовці фахівців за його спеціальностями. Так, навчальний план спеціальності «Менеджмент» у ПУЕТ 100% відповідає програмам підготовки менеджерів «Массачусетського технологічного інституту» (США), спеціальності «Готельно-ресторанна справа» – швейцарських та іспанських вишів. І так по кожній із понад 30 освітніх програм підготовки молодших бакалаврів, бакалаврів чи магістрів.
Професійна підготовка у ПУЕТ розпочинається з першого курсу, 25% свого навчального плану студенти формують особисто, щороку вони йдуть на обов’язкові 2-3 місячні оплачувані практики та стажування: в Україні чи за кордоном. Теоретичне навчання розпочинається 1 жовтня і закінчується 1-15 травня. Все, як у європейських університетах.
Цим і обумовлені схвальні відгуки закордонних партнерів ПУЕТ про його діяльність та готовність працювати разом над реалізацією проектів. Це – неформальне визнання європейського рівня його освіти.
Формальним же визнанням прагнень ПУЕТ дотримуватися високих стандартів якості освіти став зроблений у травні 2018 р. висновок Міжнародної мережі сертифікації (IQNet) і Німецького органу сертифікації системи управління якості (DQSGmbH) про відповідність його діяльності вимогам міжнародного стандарту ISO9001:2015.
Тож на зустрічі із студентами, якою завершився візит пана Маасікаса до ПУЕТ, говорили не лише про європейські перспективи України, а й про те, як університет може стати майданчиком для багатьох нових суспільних, освітніх та бізнес проєктів Європейського Союзу.
Інтернет-видання “Кременчуцька газета”
Інформаційна агенція «Центральноукраїнське бюро новин» (Central Ukrainian Bureau of News, CBN)
“Zmi.ck.ua Центр Черкаських медіа”